reklama
cz / EN / esp

První prosinec - světový den boje proti AIDS

Připněte si na sebe červenou stužku jako symbol boje proti této nemoci

reklama

World AIDS Day se koná od roku 1988 a připadá na 1. prosince. Tento den má každý příležitost se spojit v boji proti HIV, ukázat podporu nakaženým a vzpomenout na ty, kteří nemoci již podlehli.
 

Na celém světě dnes žije 34 milionů lidí nakažených virem HIV. V letech 1981 až 2007 již celosvětově podlehlo nemoci AIDS 25 milionů lidí. Tím se tato choroba stala jednou z nejvíce smrtelných.
 

Dnes lékařská věda umožňuje HIV pozitivním prodloužit svůj život o 20 – 25 let. Kvalita života však rozhodně není stejná jako u zdravých jedinců. Léky mají spoustu vedlejších účinků. Nicméně fakt prodloužení života je pro mnoho mladých signálem, že se nemusí chránit. Ze studie provedené ve Velké Británii vyplývá, že největší nárůst nakažených je ve věku 25 – 29 let! A to by měli být lidé plně informovaní o nebezpečí nechráněného sexu se všemi jeho důsledky.
 

V České republice bylo odhaleno 176 nových případů. A to bylo k měsíci září. Pokud bude trend pokračovat, za rok 2013 to bude určitě přes 220 ( v roce 2012 to bylo 212 případů). Pokud máte pochybnosti o svém zdravotním stavu, nechte se vyšetřit. Bezplatně to pro vás provedou například v Domě světla v Praze – Karlíně. Informace o této problematice naleznete na stránkách České společnosti AIDS pomoc. 

http://www.aids-pomoc.cz

redakce / 01.12.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag