reklama
cz / EN / esp

Společnost Barilla se kaje. Přece, ale pozdě.

Mluvčí Barilly obhajuje jednání svého šéfa izolovaností Itálie. Mamma mia!

reklama

Barilla, italská firma vyrábějící těstoviny, jejíž ředitel se dostal pod palbu po prohlášení, že " jejich společnost nikdy nenatočí reklamu s gay rodinou ", teď plánuje právě takovou reklamu.


55letý ředitel společnosti Guido Barilla sklidil v září tohoto roku celosvětovou kritiku a odpor poté, co řekl: „Nikdy bych neudělat reklamu s homosexuální rodinou. Ne z nedostatku respektu, ale proto, že to nevidím tak jako oni.  Moje představa rodiny je klasická rodina, ve které má žena zásadní roli.“
 

FRESH TIP: Italský výrobce těstovin Barilla proti gayům v reklamě


Po otevřených kritikách labouristický poslanec Michael Cashman vyzval k bojkotu 130leté značky prodávané ve všech obchodech ve Velké Británii. K tomuto bojkotu se rychle připojily GL organizace po celém světě. Pan Barilla se nejspíš probudil ze svého homofobního snu.
 

foto: Guido Barilla


Ihned začal organizovat setkání s LGBT organizacemi v USA a Itálii, dokonce se veřejně omluvil na Facebooku, a trval na tom, že vždy každého posuzoval rovnocenně a spravedlivě.

"Itálie je velmi izolovaná země, a město jako Parma (pozn.: sídlo firmy Barilla) o to víc, „ řekl agentuře Reuters Luca Virginio, mluvčí společnosti Barilla, s tím, že firma byla šokována odporem veřejnosti. (pozn.: Parma je co do počtu obyvatel velká asi jako Brno. To už přece není žádný zapadákov, pane Barillo.)

"Jednání pomohla otevřít naše oči a uši směrem k vývoji probíhajícímu ve světě mimo Parmu."

Dále mluvčí společnosti řekl: „Pracujeme na novém reklamním konceptu, který bude už mnohem otevřenější a mnohem obsažnější. "

foto: na internetu se objevila spousta reakcí na prohlášení šéfa Barilly


Společnost zřídila komisi, jejímž členem bude i americky gay aktivista, s cílem rozšířit „rozmanitost a rovnost zaměstnanců a kultury společnosti“. Tak to aspoň tvrdí v prohlášení na svých webových stránkách.

Podle agentury Reuters společnost odmítla uvést, kolik ji nešťastný výrok jejího ředitele stál na propadu tržeb, ale vzhledem ke všem výše uvedeným opatřením to nejspíš nebyla zanedbatelná částka.

Nevíme jak vy, ale pokud jde o naši redakci, my už si těstoviny Barilla nekoupíme, ani kdyby byly prodávané v balíčku s iPhonem zdarma. 

DEJ / 07.11.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Tomas 04.12.2013
Homofobni vyjadreni na urovni sefa koncernu znameho po celem svete jsou zbytecna a potencialne nebezpecna. Znacka firmy tim byla poskozena a reakce lidi, kteri se budou ridit doporucenim majitele, tj. kupovat jinou znacku testovin, se mi jevi jako logicka.
další Honza 14.11.2013
Souhlas se jmenovcem, těstoviny jsou to vynikající a ten chlapík neřekl zas tak nic moc šíleného. Za prohlášení se omluvil a tím je to skončené. Takže to chce trochu velkorysosti a nechovat se jako smrtelně uražená princezna.
Pat 14.11.2013
Ze zrovna italove ... kde jim po kazde vesnici beha hosan v sukni a s horici kaboskou :-)

Kazdy mlady ital je gay!
kuku 10.11.2013
Proc by p.Barilla mnel delat reklamu s gay rodinou....rodina je ZENA + MUZ a neee MUZ /MUZ
dean 12.11.2013
jasně...a rodina je základ státu...:o))

ty by sis ale hlavně MĚL zopakovat gramatiku, když už někam píšeš... .o))
Kuba 09.11.2013
Tento článek i o čem je mi přijde jako fraška... "Parma je co do počtu obyvatel velká asi jako Brno. To už přece není žádný zapadákov, pane Barillo." Je hláška která mě rozesmála, není to sice zapadákov, ale Itálie je ač se to nezdá velmi ortodoxní země... Mám tři gay-přátele z Itálie a ty by ani nenapadlo se doma ke své orientaci přiznat, a to žijí v Římě a Miláně :D Souhlasím s tím že výrok nebyl zcela správný, ale dělat kvůli němu bojkot mi přijde přehnané. Omluvil se? Omluvil a nebylo by od naší komunity vhodnější být tolerantní k jeho názoru, přijmout omluvu a dál dělat doma výborné těstoviny? :) Plus myslím že pokud by dávali zadarmo růžový iPhone k novému vydání časopisu "Homofobní nácek" stejně bychom to kupovali :D
Martuff 09.11.2013
"Moje představa rodiny je klasická rodina, ve které má žena zásadní roli."
Žena stojí celý den u sporáku, nebo uklízí a pán domu se akorát nechá obskakovat. Tahle představa rodiny už jaksi delší čas přestává fungovat, ale pro některé hetero chlapy je to stále vrchol dokonalosti :-)
kostik 11.11.2013
To asi neznáš Itálii - tam je opravdu žena ženou a muž mužem - nenechává se obskakovat, ale maká, tvrdě, v práci... a žena za to maká tvrdě, doma...
Nebo snad chcete, aby Ital pral, žehlil, uklízel byt, staral se o děti? Ono to tam takhle opravdu nefunguje...
Co se týká vaření, oběd vaří žena, večeři často její muž ;)
Honza 09.11.2013
Mně jde spíš o to, kde je hranice mezi prosazováním homotolerance a homoextremismem. Pokud by řekl, že se mu gayové hnusí nebo něco v tomto duchu, je to urážka a odsouzení je pochopitelné. Pokud řekne, že by gaye nechtěl v reklamě na těstoviny, tak mi to zas tak strašné nepřipadá. Byl to spíš nešťasně formulovaný výrok, než úmyslný projev nenávisti a netolerance. Proto mě nechává naprosto klidným.
Ada 08.11.2013
Jedna z nekdejsich svetovCh pop-star, Donna Summer, ktere pomohli ke kariere gayove, se rovnez kdysi velice spatne vyjadrila na adresu gayu, cimz si zruinovala karieru. Pak sice v televizi plakala a omlouvala se, ale na to uz ji kazdy kaslal. Preces e nemuze kazdy otrit o homosexualy, pak se omluvit a jede se dal. Dospeli lidi musi vazit sva slova. A pokud barilla rekl, co relk, tak je totalni amater a ne businessman.
Ada 08.11.2013
Honzo, to ses tak trochu mimo misu. V ruznych zemich sveta nemaji gayove zadna prava, dokonce v mnoha zemich je stale homosexualita trestna, nekde i trest smrti. To, co nam spadlo do klina - jista otevsenost ceske spolesnosti k homosexualite, si jinde ve svete museli tezce vybojovat a nekde stale bojuji. Cokoliv souvisi byt jen nepatrne s homofobii, je treba hlidat a odsoudit. A pokud chces dale kupovat Barillu, tak jsi nic nepochopil.
Honza 08.11.2013
Tohle mi přijde dost přehnané. Pan Barilla určitě není moderní třicátník a to, že nechce v reklamě na těstoviny gay rodinu z něj určitě nedělá doživotního homofoba. Jejich těstoviny jsou navíc naprosto perfektní, takže pokud se vše nakonec udobřilo, jak píšete, budu si je kupovat o to raději. :-)
Honza 08.11.2013
Tohle mi přijde dost přehnané. Pan Barilla určitě není moderní třicátník a to, že nechce v reklamě na těstoviny gay rodinu z něj určitě nedělá doživotního homofoba. Jejich těstoviny jsou navíc naprosto perfektní, takže pokud se vše nakonec udobřilo, jak píšete, budu si je kupovat o to raději. :-)
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag