reklama
cz / EN / esp

Hlavní sponzor her v Soči proti Putinovi

Coca–Cola připravuje tlak na zrušení homofobního zákona v Rusku.

reklama

Velké světové značky se rozhodují, jak se v souvislosti s pořádáním olympijských her v Soči v roce 2014 postaví k ruskému homofobnímu zákonu.

 

FRESH TIP: Putin podepsal zákon proti "propagaci homosexuality". Podle něj bude tento zákon chránit děti.

 

Coca-Cola, která jako sponzor investuje do příprav olympijských her miliony dolarů, se chystá zvýšit tlak na ruský olympijský organizační výbor a tím si vynutit zrušení tohoto zákona.

 

Coca-cola se svými celosvětovými investicemi má, stejně jako mnoho dalších celosvětových značek, velkou ekonomickou váhu a vliv.

foto: Coca-Cola na gay pride v New Yorku v roce 2012

Coca-cola o sobě říká, že je gay-friendly firmou, a proto nemůže nechat tento zákon jen tak bez povšimnutí. Vedení společnosti věří, že dokáže vyvinout takový tlak, kterému by byl Vladimir Putin nucen naslouchat.

 

FRESH TIP: Nekritická podpora her v Soči by byla chybou

 

Na rozhodnutí Coca-Coly, které má být přijato do dvou dnů, čekají další sponzoři jako je například McDonald a Samsung, aby se k němu připojili.

 

Byl by to velký krok kupředu a nová lekce pro všechny homofoby, pokud by Coca-Cola požádala o zrušení ruského anti-gay zákona. Ale CC plánuje jít ještě dál tím, že finančně podpoří ruské GL organizace, které bojují proti tomuto zákonu a vyvíjejí tlak na ruskou vládu a olympijský výbor s cílem posílit svou pozici v Rusku.

 

Zdá se, že někteří lidé si stále neuvědomují, proti jaké síle se pouštějí do boje. Producent těstovin Barilla pořádá po svém nešťastném výroku na adresu gayů výprodeje svých produktů už několik týdnů a jeho obraty celosvětově poklesly. Naštěstí jsou i zde gay-friendly giganti, kterých si vážíme.

 

FRESH TIP: Italský výrobce těstovin Barilla proti gayům v reklamě

 

Pokud chcete vedení firmy Coca-Cola usnadnit rozhodnutí, můžete se připojit i vy k petici, kterou organizuje francouzský server www.allout.org/fr. I když třeba nemluvíte francouzsky, stačí jen vyplnit svoji emailovou adresu a potvrdit červeným tlačítkem ENVOYER! (ODESLAT!). Petici podepsalo v tomto momentě už cca 95000 Francouzů. Je adresována řediteli Coca-Coly Muhtarovi Kentovi.

Link petice: https://www.allout.org/fr/coca-cola

DEJ / 23.10.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag