reklama
cz / EN / esp

V Srbsku uvažuje o sebevraždě 9% mladých gayů

Pokud nemůžou ze země odejít, je tohle jedna z možností, jak svou situaci řešit.

reklama

Výzkum, který provedla Jelena Srdanović Maraš, doktorka psychologie, zároveň ukázal, že 4% mladých homosexuálních Srbů již nějaký plán na sebevraždu měla. V porovnání s běžnou heterosexuální populací (24%) hovořilo o sebevražedných myšlenkách 63% mladých gayů.

 

Podle koordinátora help linky SOS Milana Djurić je sebevražda velmi frekventované téma. Říká, že tihle lidé nemají východisko ze své situace, nemají žádnou další možnost, žádné řešení. „Pokud nemají plán jak uniknout ve smyslu opuštění země, nevidí východisko a nemají žádné řešení.“

 

foto: poslední pride v Bělehradu v roce 2010

 

Ačkoli v Srbsku neplatí žádné protihomosexuální zákony, jako například v Rusku, tak se zde ke gayům běžná populace chová velmi nepřátelsky a diskriminačně. Dokonce víc, než je zvyklé v zemích, kde je vnímání gayů více negativní.

 

FRESH TIP: Putin podepsal zákon proti "propagaci homosexuality". Podle něj bude tento zákon chránit děti. 

 

Srbská vláda zrušila pořádání gay pride v Bělehradě tři roky po sobě poté, co v roce 2010 došlo k násilnostem s výsledkem 150 zraněných lidí.

 

zdroj: pinknews.co.uk

redakce / 16.10.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Stanislav Smutný 25.10.2013
Myslím si, že by tohle mohla vyřešit kampan psychologů, sociologů - LGBT skupina by měla sehnat kontakty v těchto vědeckých oborech a měla by začít osvěta toho, že homosexualita je normální a že není správné se k homosexuálům stavět nepřátelsky. Skutečně - změna mínění lidí může být provedena jen skrze osvětu důvěryhodných vědecko-politických pracovníků.
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag