reklama
cz / EN / esp

V Turecku zablokovali Grindr.

Po nehorázném Putinově zákonu proti propagaci gayů se objevil další případ otevřené statní diskriminace homosexuálů, tentokrát v Turecku.

reklama

Soud v Turecku vydal celostátní „ochranné opatření“, kterým blokuje přístup k populární gay seznamce Grindr. Tato aplikace je od teď v Turecku nedostupná.


Uživatel, pokoušející se v Turecku přihlásit na Grindr, obdrží toto sdělení: provedeno na základě rozhodnutí č. 2013/406 ze dne 26/08/2013 v rámci ochranného opatření přijatého trestním soudem v Istanbulu.

Hayriye Kara, právník GL hnuti KAOS GL, řekl pro The Huffington Post: „Rozhodnutí soudu nebylo zatím zveřejněno na internetu a proto ještě nevíme, jaký byl k cenzuře důvod.“

Ömer Akpinar, turecký aktivista za práva homosexuálů, dodal: Cenzura Grindru je posledním krokem ve svévolném omezování svobody v Turecku. Každý životní styl nebo jednotlivec, který je v rozporu se státní ideologií, je zbaven svých práv a svobod."
 


foto: Ömer Akpinar

„Turecká vláda prostřednictvím ministerstva pro rodinu a sociální politiku, zneužívá vzor tradiční heterosexuální rodiny jako záminku potlačovaní práv LGBT menšin. Toto je jen část celkového trendu omezování svobody informací .“

„Ve svých odůvodněních potlačování svobody informací se vládnoucí Strana spravedlnosti a rozvoje ( AKP) snaží vždy vytvořit rozdíl mezi „dobrými a špatnými občany“, přičemž homosexuálně orientovaní lidé nebyli považováni za rovnoprávné občany po celou historii turecké republiky.“
 


foto: Grindr na iPadu

Nás by opravdu zajímalo, jak turecký soud cenzuru vysvětlí. Všichni vědí, že Grindr je v porovnání s jinými podobnými seznamkami téměř neškodný. Na Grindr nenahrajete hard core fotky, ani tu nenajdete escort služby. Co těm hlavám pomazaným tureckým mohlo na Grindru tak vadit?

V březnu tohoto roku měl Grindr 6.000.000 uživatelů po celém světě, z toho každý na něm strávil přibližně hodinu a půl denně.

zdroj: The Huffington Post

DEJ / 13.09.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
hmm 14.09.2013
začíná prituhovat...
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag