reklama
cz / EN / esp

Sportovci podporují práva LGBT komunity

Americký sprinter věnoval svoji stříbrnou medaili z MS v atletice v Moskvě svým homosexuálním přátelům

reklama

Americký sportovec Nick Symmonds, který zaběhl na právě probíhajícím mistrovství světa v atletice na trati 800 metrů druhý nejlepší čas, prohlásil: "Je úplně jedno, jestli jste gay, hetero, černý, bílý, všichni si zasloužíme stejná práva. Pokud je něco, co můžu udělat v boji s touto věcí a podpořit ji, tak to udělám bez ohledu na možnost zatčení.“ Na důkaz toho věnoval svoji stříbrnou medaili svým homosexuálním přátelům.

 

V poslední době sílí hlasy, které požadují přesunutí olympijských her v Soči na jiné místo z důvodu zákonů, které ruský parlament přijal na ochranu mládeže před propagací homosexuality. Více zde.

 

Zároveň byla podána žádost Mezinárodnímu olympijskému výboru, aby přijal určitá opatření zajišťující práva LGBT sportovců na olympijských hrách. Tuto žádost podpořilo svými podpisy více než 300.000 členů organizace All out, která bojuje za rovná práva LGBT občanů.

 

Na olympijské hry v Soči v únoru 2014 přijede určitě i ta část sportovců, která se za svoji orientaci nestydí. Jeden z nich, bruslař Blake Skjellerup, se nedávno vyjádřil, že nehodlá hry bojkotovat, ale že se nebude skrývat. Více v našem článku zde.

foto: Blake Skjellerup

redakce / 14.08.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag