reklama
cz / EN / esp

Britská firma bojkotuje ruskou vodku!

Přidejme se a pomozme tak ruským gayům

reklama

Britská firma G-A-Y začala s bojkotem ruských vodek jako projev solidarity s LGBT lidmi žijícími v Rusku, kde je homosexuální "propaganda", a adopce dětí zahraničními homosexuálními páry nelegální.

G-A-Y, která vlastní bary a noční kluby Heaven, nebude nadále podporovat prodej ruské vodky, potvrdil její zakladatel a majitel.

Zakladatel a majitel firmy G-A-Y Jeremy Joseph oznámil prostřednictvím Tweetu: "Diskutoval jsem to s našimi dodavateli,  G-A-Y nebude ruskou vodku prodávat."  Dále pokračoval, že k bojkotu se s největší pravděpodobností připojí i supermarkety.

foto: Jeremy Joseph s Kylie Minogue
 

V rozhovoru pro tisk řekl: "Bereme jako samozřejmost, že každý den jsme v Britanii blíž a blíž k rovnoprávnosti, ale jako samozřejmost bychom to brát neměli. Neměli bychom zapomínat, že to, co máme u nás, nemají v jiných zemích. Některé země přijímají zpatečnická opatření namísto pokrokových. To, co se děje v Rusku, je velice zneklidňující. "

S vědomím, že je ještě mnoho zemí po celém světě, kde je homosexualita stále nezákonná, řekl: "Představte si sami sebe jen na chvíli v zemi, kde být gay je nelegální, kde můžete být za svou sexualitu mučeni a vězněni."

Pak pokračoval a řekl, že rozhodnutí bojkotovat vodku coby jeden z ruských symbolu, se neohlíží na ekonomickou ztrátu, ale je poselstvím solidarity s ruskou LGBT komunitou. Supermarkety a velkoobchodníci měli udělat totéž, řekl.

Pokračoval: „ Bojkot ruské vodky není jen o snaze zasáhnout ruskou ekonomiku, ale je to způsob, jak projevit solidaritu s gay a lesbickou komunitou v Rusku, jak dat na vědomí, ze jsou v našich myslích. Putine, styď se, doufejme, že karma existuje. "

K bojkotu ruské vodky se začínají připojovat další firmy. Výrobce vodky Stolichnaya se také připojil k boji proti anti-gay zákonům v Rusku. Na svém FB profilu oznámil: " Stolichnaya Vodka Premium stojí za silnou a hrdou globální komunitou LGBT proti akcím a vírám ruské vlády"

Minulý týden vyzval britský vicepremiér Nick Clegg  Rusko k ochraně práv občanů LGBT kvůli obavám gay sportovců a diváků, kteří se zúčastní zimních olympijských her 2014.

 

Pijete vodku? Přestaňte. Prodáváte vodku? Přestaňte rovněž.

DEJ / 28.07.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag