reklama
cz / EN / esp

Hlavním tématem letošní Prague Pride je coming out.

A co vy? Už jste se „vyoutovali“?

reklama

Letošní Prague Pride, která se koná mezi 12. a 18. srpnem, je ve znamení coming outu. Podle Agentury Evropské unie pro základní práva (FRA) se v zaměstnání „vyoutovalo“ pouze 11 % českých gayů a leseb. A mezi politiky není ani jeden…teda o pár to tušíme/víme, ale nikdo z nich se k tomu nepřiznal.

Vrcholem programu Prague Pride bude debata o coming outu v politice. Diskuze se zúčastní například americký kongresman David Cicilline, který se v roce 2003 stal vůbec prvním otevřeně vystupujícím gay starostou hlavního města amerického státu (Providence, Rhode Island).

foto: David Cicilline

Dalšími debatujícími budou konzervativní poslanec britské Dolní sněmovny Michael Freer a liberální poslanec nizozemského parlamentu Mark Verheijen. Z českých politiků byli pozváni Jiří Dienstbier, Jana Černochová nebo Gustav Slamečka. Debata se koná 13. 8. a bude streamována na webu Prague Pride.

 

Comingoutem sportovců se bude zabývat diskuse se zástupci sportovních organizací, novinářů i samotných sportovců (12.8. Q café). Výstava 15 let od Amsterodamu v prostorách Q café představí úspěchy českého LGBT sportu, který má dobré jméno v zahraničí, ale doma o něm téměř nikdo neví.

 

Letošního tématu se dotknou také další akce jako Živá kniha: coming out neslyšících nebo debata moderátorů rozhlasového pořadu Kvér s LGBT seniory a seniorkami o tom, jak se žilo dřív, akce HIV a coming out pořádaná Domem světla, projekce dokumentu České televize o historii travestie v Čechách a další.

redakce / 24.07.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag