reklama
cz / EN / esp

Poslanecké sněmovně byl předložen návrh zákona, který umožní osvojení dítěte partnera

Návrh, který zpracovalo občanské sdružení PROUD, podepsalo 20 poslanců.

reklama

Dne 14. června 2013 byl předložen návrh zákona, který umožní osvojení dítěte partnera, který zpracovalo občanské sdružení PROUD. Návrh podepsalo 20 poslanců, a hlavní předkladatelkou je poslankyně Jana Černochová.


Návrh umožní, aby si partnerka či partner osvojili dítě své partnerky či svého partnera v případech, kdy má dítě právně pouze jednoho rodiče (pouze jeden rodič je uveden v rodném listu dítěte) nebo kdy druhý rodič o dítě nepečuje a dá souhlas s osvojením dítěte partnera / partnerky.


Druhý rodič-osvojitel dítěte se stane rodičem dítěte se všemi právy a povinnostmi plynoucími pro rodiče z rodinného práva, jako je právo a povinnost podílet se na výchově dítěte, právo zastupovat dítě, vyživovací povinnost apod.

 

Podmínkou osvojení je uzavření registrovaného partnerství.


Proces schvalování zákona trvá měsíce, někdy i rok. Účinnost zákona je navržena od 17. května 2013, bude-li návrh schválen, bude osvojení umožněno od 17. května 2014.

 

Chcete-li podpořit tento návrh zákona, můžete podepsat petici na stránkách sdružení PROUD.

redakce / 10.07.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag