reklama
cz / EN / esp

Papež proti manželství homosexuálů

Papež František a ex-papež Benedikt XVI. se postavili jednotně ve své opozici proti rovnému manželství.

reklama

Vatikán vydal bezprecedentní náboženský text těchto dvou spoluautorů, ve kterém oba muži vyjadřují svůj nesouhlas s rovným manželstvím.

Papež František ocenil emeritního papeže Benedikta XVI. za to, že tento text téměř dokončil už v únoru před svým odstoupením.

Na 82 stranách textu katolická církev opakovaně prohlašuje, že manželství by mělo být jen a pouze "stabilním spojením muže a ženy."

"Toto spojení se rodí z jejich lásky na znamení přítomnosti lásky Boží a jako uznání a přijetí přirozené sexuální odlišnosti," píše se v textu.

V souladu s jeho předchůdcem papež František často používá emotivní jazyk, aby vyjádřil svůj nesouhlas s rovností. Před třemi lety, ještě coby kardinál, varoval, že snaha legalizovat rovné manželství v Argentině  "mate a klame Boží děti."

V roce 2012 papež Benedikt XVI. varoval, že zavedení rovného manželství po celém světě by ohrozilo budoucnost lidstva samotného. Ve svém poselství Světovému dni míru 2013  řekl, že manželství osob stejného pohlaví je nepřirozené a představuje hrozbu pro spravedlnost a mír.

Ještě dříve papež Jan Pavel II. ve své knize „Paměť a identita“ napadl narůstající práva homosexuálů včetně manželství osob stejného pohlaví slovy:“ Je legitimní a nezbytné položit si otázku, zda-li toto (manželství osob stejného pohlaví) není součástí nové, skryté a ještě zákeřnější ideologie zla, která se snaží postavit lidská práva proti rodině a proti člověku samotnému.

 

zdroj: pinknews.co.uk

DEJ / 09.07.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
RADEK 10.07.2013
Jak ,papeže nemusím!!! v tomto s nimi naprosto souhlasím!!! zvláště s poslední větou!!!
DR 09.07.2013
Ze jim to neni v tom Vatikanu blby se porad takhle pretvarovat...
DR 09.07.2013
Ze jim to neni v tom Vatikanu blby se porad takhle pretvarovat...
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag