reklama
cz / EN / esp

Putin podepsal zákon proti "propagaci homosexuality". Podle něj bude tento zákon chránit děti.

Násilné potlačení gay pride v Petrohradě je v rozporu s prohlášeními Putina

reklama

Ruské oficiální zdroje dnes oznámily, že prezident Vladimir Putin podepsal zákon potírající "propagaci homosexuality" cílený na netradiční vztahy, který nedávno schválily obě komory ruského parlamentu.

Horní komora ruského parlamentu hlasovala o tomto zákonu 26. června, a 137 hlasy „pro“ ze 138 možných schválila celostátní zákon zakazující propagaci "netradičních" vztahů před nezletilými.

Začátkem měsíce června Duma, dolní parlamentní komora, hlasovala jako jeden muž všemi možnými 436 hlasy pro tento zákon.

Putinův podpis znamená, ze "propagace netradičních sexuálních vztahů" bude trestná velkými pokutami nebo odnětím svobody.

Zveřejňování informací o homosexuálních vztazích bude pokutováno 4,000-5,000 rubly (85-105 Kč) pro jednotlivce, 40,000-50,000 rubly (850 až 1050 Kč) pro veřejné činitele, a 400-500,000 rubly (8,500-10,500 Kč) pro firmy.

Prezident Putin popřel tvrzení, že homosexuální občané jsou v Rusku pronásledováni. V rozhovoru pro finské novináře Putin řekl: "Homosexuálové jsou rovnoprávnými občany požívajícími v Rusku plných práv".

"Není to o uvalení nějakých sankcí na homosexualitu… Jde o ochranu dětí před těmito informacemi," řekl Putin.

"Některé země si mysli, že není třeba takto chránit děti… Zákonodárci Statní dumy ale rozhodli, že my tento druh ochrany dětem poskytovat budeme. Žádáme ostatní, aby nezasahovali do správy naší země ", dodal.

Přijetí zákona způsobilo pobouření mezi ruskými LGBT aktivisty, jakož i zúčastněnými stranami po celém světě.

LGBT aktivista za práva homosexuálů Nikolai Alexeyev řekl: "Historie ukáže, že (Putin) udělal chybu, a je nepravděpodobné, že mu ji budoucí generace odpustí." Dále řekl, že proti zákonu by se mělo podat odvolání u Evropského soudu pro lidská práva.

Bojovníci za lidská práva kritizují anti-propagační zákon jako "skandální a neuvěřitelně nebezpečný".

Evropský parlament přijal rezoluci, která tento zákon odsuzuje. Poslanec Michael Cashman řekl: "Projev nenávisti Putina i dalších by mohl vést až k barbarskému zabíjení homosexuálů".

Včera byly v Petrohradě zatčeny desítky demonstrantu za práva homosexuálů při pokusu uspořádat gay pride, což bylo považováno za porušení městského anti-propagačního zákona.

 

Z Putinových dalších nedávných husarských kousků si připomeňme například ten nezapomenutelný s francouzským hercem G. Depardieu, kterému poskytnul v Rusku oficialně daňový azyl prostřednictvím udělení ruského občanství.  Škoda, že pan Putin nemyslí taky trochu na francouzské děti. 

 

zdroj: pinknews.co.uk

DEJ / 01.07.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Dája:3 09.09.2013
Je to naprostej vymešťenec, noaco, že je člověk teplej. Každej jsme nějakej, někdo je bílej, někdo černej, jinej zase gay, další hetero.. Ale pořád jsme lidi, tak ať si nějakej Putin vylíže prdel:))
Petr 01.07.2013
Je to smejd!
Rosťa 06.04.2017
Vladimir Putin není demokrat a podepsáním tohoto ohavného zákona přiznal, že je xenofob. Ještě mi hlavou blesklo jedno slovo, ale to tady raději psát nebudu.
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag