reklama
cz / EN / esp

Skotsko na cestě ke schválení zákona o homosexuálních sňatcích

Vláda ve Skotsku se chystá předložit návrh zákona o gay svatbách

reklama

Skotska vláda oznámila, že do měsíce představí podobu nového zákona, který umožní sňatky osob stejného pohlaví. Skotští ministři přislíbili změnu zákona o sňatcích tak, aby umožnil sňatky gay a lesbickým párům se zřetelem na ty církevní skupiny, které si takový druh obřadu ve svém kostele nepřejí. Obě církve, skotská i římsko-katolická, jak by se ostatně dalo očekávat, jsou proti tomuto plánu skotské vlády. 

 

Vláda navrhuje mimo jiné i možnost, že by bylo možné v případě civilního obřadu tento uskutečnit i na jiném místě, než je místo registrace sňatku. Jakmile bude legislativní návrh podán parlamentu, bude podroben přísné kontrole členy výboru a komory.

 

Skotský ministr zdravotnictví Neil řekl:“ Dali jsme si závazek zavést tento zákon co nejrychleji, a proto na tom intenzivně pracujeme. Věřím, že se nám povede zákon schválit co nejdříve.

DEJ / 25.06.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag