reklama
cz / EN / esp

Dolce & Gabbana v base? Kolekce F/W 2013 ve znamení pruhů...

Známí módní návrháři byli odsouzeni k 20 měsícům vězení.

reklama

Italský soud ve středu odsoudil dvojici známých  návrhářů módní  značky D&G - Domenica Dolceho a Stefana Gabbanu - na jeden rok a osm měsíců vězení za daňové úniky, které byly vyčísleny v celkové výši 200 milionů euro.

Dvojici bylo soudem v Miláně dále nařízeno zaplatit pokutu ve výši 500.000 euro italské národní daňové agentuře.

Právníci  Dolceho a Gabbany, k jejichž klientům patří takové celebrity jako je Beyoncé nebo Madonna, okamžitě odsouzeným doporučili, aby se odvolali. Podle italského práva odvolání na čas pozastaví původní rozsudek.

Dvojice byla obviněna z toho, že v letech 2004 a 2005 převedla kontrolu nad finančním hospodařením svých značek do fiktivní společnosti v Lucembursku, aby se tak vyhnula placení daní v Italii.

Prokurátoři argumentovali tím, že založili lucemburskou společnost GADO - což je zkratka příjmení těchto dvou návrhářů, zatimco spolecnost D&G fyzicky operovala v Italii, se záměrem vyhnout se placení daní v Itálii. V květnu požadovali pro Dolceho a Gabbanu trest odnětí svobody na 2,5 roku.


foto: Dolce a Gabbana

Ve svém závěrečném projevu u hlavního líčení prokurátor Laura Pedio řekl, ze existují skálopevné důkazy, že se dvojice dopustila sofistikovaných daňových podvodů.


"Případy složité jako tento jsou nejvíce zákeřné," řekl Pedio, který popsal Gado jako "jakýsi mrak s konzistencí plynu".

Prokurátor Gaetano Ruta řekl, že společnost Gado byla vystavena fiktivně a jejím cílem bylo získat daňové výhody.

Ačkoli Dolce and Gabbana byli původně obviněni z vyhýbání se daňovým povinnostem ve výši jedné miliardy euro, soud rozhodl, že pouhých 200 milionů EUR z toho je relevantní.

Čtyřem dalším lidem, včetně Dolceho bratra Alfonsa, byly uloženy podmíněné tresty.

Vyšetřovatelé ukončili vyšetřovaní designérů a pěti dalších lidí v roce 2010. Avšak případ byl soudem zamítnut v dubnu roku 2011, po té ale byl znovu otevřen a předložen soudu v listopadu 2012.


foto: obchod Dolce & Gabbana v Pařížské ulici

"Všechno, na čem mi záleží, je navrhovat oděvy, toť vše… Oni ať si říkají a dělají, co chtějí," napsal Gabbana o procesu na Tweetu v dubnu.

„Být obviněn z něčeho, co není pravda, není moc příjemné, ale podstatou je to, že je to jedno, protoze nakonec stejně všichni skončíme v hrobě“, řekl Gabbana.


Již v březnu civilní soud v Miláně zjistil, že dvojice je vinna vyhýbáním se daňovým povinnostem, a uložil ji pokutu ve výši  343 milionů euro. Tento nález Soudního dvora je v současné době předmětem kasačního opravného řízení.

Společnost Dolce & Gabbana byla založena v roce 1985, zaměstnává více než 3000 lidí a má 250 obchodů ve 40 zemích.

Itálie přijala rázná opatření proti všeobecně rozšířenému vyhýbání se daňovým povinnostem ve snaze zvýšit státní příjmy v návaznosti na světovou hospodářskou krizi.

Daňové úniky v Itálii se odhadují na 120 až 150 miliard euro ročně.

DEJ / 23.06.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag