reklama
cz / EN / esp

První gay svatba ve Francii

Vincent Autin a Bruno Boileau jsou prvním francouzským gay párem, který bude dnes oddán ve Francii na radnici v Montpellier.

reklama

Oslavy se zúčastní více než 150 sdělovacích prostředků a bude přenášena v přímém přenosu přes internet. 

foto: Svatba na titulní straně španělského deník El país

Už od samého začátku radnice v Montepllieru, která je považována za nejvíc “gay friendly” ve Francii, avizovala, že umístí na náměstí města několik obřích obrazovek na kterých bude možno sledovat v přímém přenostu tento “historický moment”. Vzhledem k možným silným protestům však od tohoto záměru upustila. 

foto: svatební obřad Vincenta a Bruna

Ve městě je tedy 100 agentů policie, kteří dohlíží na hladký průběh obřadu. Napříč tomu, že svou účast přislíbily i skupiny, které veřejně vystupují proti homosexuálním sňatkům, se očekává svatba plná radosti a veselí. Čestvý zákon, který manželství osob stejného pohlaví umožňuje, podporuje většina francouzské veřejnosti.

Video: Francouzské ANO zní: "OUI" 

Zákon o sňatcích párů stejného pohlaví byl přijat levicovou vládou před pár dny, a předcházely mu silné homofobní demonstrace, zejména v Paříži. Když člověk řekne Francie, tak si představí jednu z nejtolerantnějších a nejliberálnějších zemí Evropy, proto tyto opravdu bouřlivé demostrace byly  velkým překvapením. Prezident Francois Holland zahrnul tento zákon jako jeden z bodu do své volební kampaně, a vzhledem k většinovému zastoupení jeho strany v senátu zákon i přes protesty části obyvatelstva prošel. Francie se tak stala další zemí, kde mohou gayové legálně uzavírat manželství.

Novomanželům Vincentovi a Brunovi gratulujeme a přejeme do společného života mnoho štěstí a pohody. 

 

lukas primus / 29.05.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag