reklama
cz / EN / esp

17.květen – mezinárodní den proti homofobii

Připomeňme si den, kdy byla homosexualita vyškrtnuta ze seznamu nemocí

reklama

V roce 1990, přesně před 23 lety, Světová zdravotnická organizace (WHO) vyškrtla homosexualitu ze seznamu nemocí. Smyslem dne boje proti homofobii je poukázat na respektování práv lidí s jinou než heterosexuální orientací. První mezinárodní den proběhl v Kanadě v roce 2003, od roku 2005 se konaly speciální akce k tomuto dni už ve 40 zemí. Letošní rok se zaměřuje na boj proti homofobii na internetu.

 

V České republice se u příležitosti Mezinárodního dne proti homofobii poprvé v roce 2008 uskutečnil Běh proti homofobii a mimořádná projekce dokumentu S důvěrou a láskou. V roce 2010 proběhly dosud největší akce: kromě tradičního Běhu proti homofobii to byl nově také veřejný happening Pohřeb homofobie a vypuštění duhových balónků se vzkazy Rainbow Flash a konference Hate crimes/Hate speech proti LGBTQ.

 

Krátky film na téma homofobie natočil rakouský režisér Gregor Schmidinger. Film pojednává o mladém vojákovi, který slouží na rakousko - maďarských hranicích.

redakce / 17.05.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag