reklama
cz / EN / esp

If you can play: you can play!

Americká universita natočila spot, kde vyzývá gaye a lesby, aby se přestali skrývat a přidali se do sportovních teamů.

reklama

V Praze se chystáme na Pražské duhové jaro, což je jedna z největších sportovních LGBT událostí v Evropě. Gayové a lesbičky ze sdružení Alcedo se utkají s ostatními mezinárodními teamy z celé Evropy. Více o akci zde. Proč ale podobná sdružení vznikají? Jsou gayové a lesby nuceni vytvářet si vlastní turnaje nebo je to činnost dobrovolná? 

foto: Ben Cohen, který vede kampaň za rovná práva ve sportu

Téměř každý gay nebo lesba má děsivé vzpomínky na tělesnou výchovu na základní a střední škole. Urputní učitelé, kterým jako kdyby stále chybí uniformní oblečení (mnozí pamatují na červené trenky a bílá tílka) a vyžadují také uniformní chování cvičenců. Náplň hodin však není pro každého zábavná: 4 roky hrát fotbal nebo basket někoho opravdu bavilo?:-) Možná i díky těmto šíleným podmínkám vznikají gay a lesby družstva, kde je atmosféra uvolněnější. Nikdo se nebojí hloupých posměšků a poznámek v šatnách ani přímo na hřišti.  

foto: Nebojte se kontaktních sportů;-)

Podobné situace ale nevznikají pouze v Čechách. Kaliforná Univerzita v Los Angeles (University of California, LA - UCLA) se problému postavila čelem! Je jedno, jakou máš barvu pleti, náboženské vyznání anebo sexuální orientaci. Když můžeš hrát: můžeš hrát! If you can play: you can play! Přesně v takovém duchu se nese spot, který natočili žáci sportovci a jejich trenéři a chtějí tak nalákat gaye a lesbičky, aby se přidali do jejich družstev. 


Ve více než dvou minutovém spotu se předvádí snad všechny možné sporty v čele s trenérem amerického fotbalu Jimem Morou. Uvažte, že vystoupit jako první a zrovna v tomto “chlapském” sportu, je opravdová odvaha! Jak americký fotbal, tak i rugby jsou sporty které v Čechách získávají na oblibě. Začíná mít čím dál více fanoušků ať už těch, co ho hrají, tak i těch, kteří se přidjou podívat. I FGM chystá článek o tomto sportu včetně fotoreportu! 


If you can swim, you can swim;-)

A co vy? Jste členem některého z teamů Alceda či hrajete jiný sport? 


redakce / 17.04.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag