reklama
cz / EN / esp

Hillary Clintonová oficiálně podpořila svazky gayů!

“Obrana lidských práv je naší přirozeností, máme to v DNA”, řekla bývalá ministryně zahraničí USA na podporu gay sňatků.

reklama

“Před nějakou dobou jsem v Ženevě řekla národům světa, že lidská práva jsou i práva homosexuálů a práva homosexuálů jsou lidská práva. Spojené státy by měly být v čele v boji za tato práva...” Zahájila svůj šestiminutový proslov Hillary Clintonová pro Human Rights Campaign. Další z amerických osobností, které se veřejně postavily za práva LGBT komunity. 

V boji za rovná práva pro všechny má, podle Clintonové, Amerika před sebou ještě dlouhou cestu. Cestu každodenní práce na běžné, občanské úrovni: “LGBT Američané jsou naši kolegové, učitelé, vojáci, přátelé, naši milovaní. Jsou plnohodnotní a rovnocení občané a zaslouží si také stejná občanská práva. Ta zahrnují i sňatek.”


“Před několika lety jsme s Billem měli obrovskou radost, když si naše dcera vzala lásku svého života a stejnou radost přeji všem ostatním rodičům”. Dodává, že odmítnout možnost sňatků našim dcerám a synům jen kvůli tomu, kdo jsou a koho mají rádi, je jako vzít jim šanci žít tak, jak chtějí a jak byli stvořeni Bohem.

Někteří analytici soudí, že kladný postoj Clintonové ke sňatkům osob stejného pohlaví souvisí s prezidentskou volbou v roce 2016. Další demokratičtí kandidáti, kteří se postavili za práva LGBT menšiny jsou viceprezident Joe Biden, newyorský guvernér Andrew Cuomo či marylandský guvernér Martin O’Malley. Podpora manželství gayů však v USA stoupá bez ohledu na prezidentskou volbu a podle současných průzkumů by takový zákon podpořilo 58 % Američanů. Proti zákonu by hlasovalo 36 % občanů USA.

Připomeňme si, že sňatky gayů a lesbiček podporuje v současnosti těchto 9 amerických států: Massachusetts, Connecticut, Iowa, Vermont, New Hampshire, New York, Maine, Maryland a Washington. Nejméně toleratní zákony má pak jih a střed USA. 

lukas primus / 19.03.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag