reklama
cz / EN / esp

Febiofest slaví 20 let!

Od 14. do 22. března se v Praze uskuteční už 20. ročník filmového festivalu.

reklama

Letošní dvacátý ročník přivítá jako hlavní hvězdu festivalu Geraldinu Chaplin. Festival zavítá i do všech krajských měst formou tzv. regionálních ozvěn. Ty začnou 25. března v Českých Budějovicích a skončí 12. dubna ve Zlíně.

 

Oslava dvacetin festivalu bude filmová. Na plátně se vám představí svými novinkami ty osobnosti, které získaly v minulých letech ocenění za celoživotní přínos kinematografii, tzv. Kristiána. Budou to například Claudia Cardinale, Roman Polanski nebo Mike Leigh.

 

Febiofest letos představí velkou sekcí současnou finskou kinematografii. Uvidíte dílo světoznámého režiséra Mika Kaurismäkiho – „Cesta na sever“ nebo ztřeštěnou komedii Laponská odysea od Dome Karukoskiho.

 

Stálou součástí festivalu je i sekce "Jiný břeh" s LGBT tématikou, na který se zaměříme v dalším článku. Pokud jste opravdoví filmoví fanoušcci, můžete se stát členy poroty. Stačí se přihlásit do 10. března na této adrese a mít štěstí. Z přihlášek bude vybráno 33 členů poroty, kteří shlédnou všech 15 filmů vybraných do soutěžního programu.

 

Více se o programu dozvíme 27. února.

autor foto: MFF Praha - Febiofest

redakce / 20.02.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag