reklama
cz / EN / esp

Evropská Unie trvá na tom, aby Rusko přestalo utlačovat homosexualitu

Catherine Ashton, vysoká představitelka Evropské Unie pro Zahraničně politické záležitosti, odsoudila zákon, který Rusko připravuje...

reklama

Catherine Ashton, vysoká představitelka Evropské Unie pro Zahraničně politické záležitosti, odsoudila zákon, který Rusko připravuje a kterým chystá znemožnit jakoukoliv “propagaci homosexuality mezi mládeží”. Catherine Ashton vzkázala Putinovi jasnou zprávu: musíte zastavit persekuci a utlačování homosexuálů. 

Zákon by umožňoval pokutování osob nebo organizací, které by se měli dopustit propagace homosexuality mezi mládeží. Jednotlivci by mohli zaplatit pokutu ve výši v přepočtu několika tisíc, ale firmy nebo školy by se mohly vystavit postihu až 300 tisíc korun.  

Zavedením tohoto zákona umožní zesílit diskriminaci lesbiček, gayů, bisexuálů, transexuálů, intersexuálů a také všech ostatních, kteří by je ve svých právech chtěli podpořit. Rusko je členem Rady bezpečnosti (orgán OSN) a svým podpisem pod Dohodu o dodržování lidských práv by je mělo také dodržovat. “Měli by chránit práva všech lidí”, to jsou slova C. Ashton.  

A není jedinou političkou, která dává veřejně najevo své znepokojení s prosazováním problematického zákona v Rusku. Zákona, který vážně poškozuje dodržování základních lidských práv LGBT komunity, a co hůř, který se schovává za jakousi ochranou svých dětí před homosexualitou. Vždyť i tento chabý důvod poukazuje na neskutečnou sílu homofobie v Rusku. Podobné věty jsme mohli slyšet i od našich politiků v čele s Václavem Klausem, který si myslí, že gay může generovat další homosexuály a působit na ně (jakousi zvláštní silou) i tím, že se jen prochází po ulici. Nedej Bože v průvodu. 

Ruská společnost, kterou Putin neváhá nazvat “konzervativní” je spíše silně homofobní.  Homosexualita jako trestný čin byla zrušena teprve v roce 1993 a mnohým “obyčejným, konzervativním lidem” teď chybí. “Rusko se vrací do středověku!” Tak komentují zákon ti, kteří s ním nesouhlasí, mezi nimi i poslanci. Navíc zákon porušuje i lidská práva zakotvená v ruské ústavě. Jedná se tak spíše o populismus a hra na vyšší ego ze strany despotického Putina. 


luk / 04.02.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag