reklama
cz / EN / esp

Ruská vláda připravuje zákon proti gayům!

Ruský parlament schválil v prvním čtení zákon proti propagaci homosexuality.

reklama

Návrh zákona postihuje propagaci homosexuality mezi mladými. Za porušení zákonu hrozí peněžitý trest půl milionu rublů, to je něco přes 300 tisíc korun. Tato evropská země, která by ráda patřila mezi elitu, směřuje spíš někam do propasti. Postup ruského parlamentu v souladu s lidskými právy opravdu není. Začala to již kauza dívčí skupiny Pussy Riot, jenž bojuje svými songy proti porušování LGBT práv, proti Putinovi a ortodoxní církvi. Uvěznění jejich členek vzbudilo mezinárodní vášně nejen mezi politiky, ale i obyčejnými lidmi. I v Praze proběhly demonstrace na podporu členek této feministické skupiny. Ani mezinárodní tlak však nezměnil rozsudek nad členkami Pussy Riot, z nichž dvě skončily ve vězení.
 


Nálada v Rusku obecně gayům nesvědčí. Gay pride v Moskvě a v jiných městech nepodporují ani radnice, ani obyvatelé. Poslední moskevská pride v roce 2011 trvala pár minut do té doby, než ji rozehnali extremisté. V posledním průzkumu z roku 2005 se 43% obyvatel vyjádřilo kladně k postihu homosexuálního vztahu mezi dospělými, pouze 14% podporuje homosexuální sňatky. Zajímavostí je možnost jednotlivce bez ohledu na jeho orientaci adoptovat dítě.

Uvidíme, kterým směrem se Rusko ještě vydá. Zákon bude schválen do konce letošního roku, a poté již nebude nic bránit tomu, aby byly zakazovány různé kulturní akce pro LGBT komunitu, protože všude jsou mladí lidé...

redakce / 26.01.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag