reklama
cz / EN / esp

Mr. Gay Europe v Praze? Ano, ČR zvítězila nad Španělskem!

Zeptali jsme se Tomáše Frýdy na organizaci VIII. ročníku soutěže o nejhezčího gaye Evropy, která se bude v červenci letošního roku konat v Praze.

reklama

Ahoj Tomáši, my jsme se již dříve setkali, když ses účastnil soutěží Mr Gay World a Mr Gay Europe. Sám ses nyní stal organizátorem Mr Gay Europe (MGE) v Praze. Kde se vzala tato myšlenka? 

Tato myšlenka vznikla, když jsem nedlouho po příletu z JAR, kde se konala soutěž Mr Gay World (MGW), uvítal v Praze prezidenty obou soutěží a oba Praha jako město velmi zaujala. Slovo dalo slovo a krátce na to jsem již dojednával podmínky v norském Oslu.

  

Rozhodovalo se Oslo mezi námi a ještě někým?

Ano, ve hře bylo Španělsko, jež si může přivlastnit již tři vítězství v této soutěži. Postavil jsem Prahu jako kulturní střed Evropy proti předešlému ročníku v Římě. Řím byla jedna velká párty, osmý ročník v Praze by se měl nést v duchu luxusu a elegance.

foto: Tomáš Frýda na Mr Gay Europe 2012 v Římě

V čem se tedy bude lišit MGE například od soutěže Gayman? 

MGE je několikadenní projekt a je do něj zapojeno samozřejmě více států. Na MGE se sjíždějí vítězové jednotlivých národních soutěží z celé Evropy. A to samozřejmě přitahuje pozornost médií nejen v Čechách.

MGE není jen jeden večer, probíhá několik dní, během kterých se delegáti mají naplno ukázat a prokázat, že jsou vhodnými kandidáty na vítězství. Bojují proti sobě v různých disciplínách, každá jim přiděluje určitý počet bodů. Nejvíce mohou získat v osobním pohovoru s porotou. Ale jsou tu i další šance – Mr Photogenic, Mr Swimwear, Mr Sport, internetové hlasování a další. 

 

Zmínil jsi porotu, jak bude ta vypadat?

Porota bude sestavena ze sedmi členů a bude mezinárodní. Zatím však její složení není známo. 

 

Nejčastější trapnou chvílí i obavou soutěžících bývá tzv. volná disciplína. Můžeme se i na ni těšit nebo budou soutěžící ušetřeni? 

I zde se koná talentová soutěž. Není však součástí finálového večera, ale má sloužit jako tzv. "ice breaker", čili moment, kdy se soutěžící mají zbavit studu hlavně před sebou samými. Žádný trapas se tedy konat nebude. 
 

foto: z Mr Gay Europe 2012 v Římě
 

Jaký je pro delegáty připraven program? 

Program se v současnosti dolaďuje a plní, aby byl co nejbohatší. O delegáty bude od A do Z postaráno po všech stránkách. Každý dostane tolik prostoru, kolik bude potřebovat. Těšit se mohou na exkurzi Prahy, výlet za Prahu, koncert, párty... 

 

Bude možnost se s delegáty potkat?

Těch možností bude několik. Od tiskové konference přes večeře, velkou fashion show ve Vrtbovské zahradě až po samotné velké finále. 

 

Tome, do jaké míry spolupracuješ s organizátory předešlých ročníků Gayman? 

S těmi nespolupracujeme vůbec. Snažíme se vzájemně si nepřekážet a my od nich opravdu dáváme ruce pryč.

foto: Marek Zlý, Gayman 2012

Znamená to tedy, že vítěz Gaymana Marek Zlý nebude reprezentovat ČR? 

O tomto jsme dlouhosáhle mluvili. Myslím si, že Marek s hodnotami, které představuje, je skvělý reprezentant. Svým spořádaným životem a otevřeností vůči společnosti má co říci. A proto bude Marek pod mou zodpovědností reprezentovat a já jsem za to velmi rád.

 

Díky za rozhovor. Těšíme se na další zajímavé detaily z přípravy Mr. Gay Europe.

 

 

 

redakce / 14.01.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Petr 28.02.2013
Můžete upřesnit kdy a kde se bude akce konat ?
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag