reklama
cz / EN / esp

Počet nakažených virem HIV v ČR rekordně stoupá!

Dnes si připomínáme den boje proti smrtelné nemoci AIDS.

fotogalerie
reklama

Světový den boje proti nemoci AIDS (World AIDS day) se koná každého prvního prosince. Význam tohoto data spočívá v tom, že si díky červené stužce můžeme připomenout boj proti této nemoci, upozornit na možná rizika nákazy, podpořit lidi, kteří již s virem HIV žijí. A v tento den taky vzpomínáme na ty, kteří již nemoci podlehli. Poprvé se tento den slavil v roce 1988.

 

V České republice počet nakažených roste. Údaje za rok 2012 jsou známy za období leden – říjen. A situace je opravdu vážná. Za prvních 10 měsíců letošního roku se nález ukázal pozitivní u 183 vzorků. A tímto se překonal nejhorší rok – rok 2010 – kdy byl nález pozitivní u 180 lidí. Neoficiální údaje za listopad hovoří o dalších 15 případech. Letošní rok pravděpodobně překoná hranici 200 nakažených.

 

 zdroj: SZU.cz

 

Pokud máte pochybnosti o svém zdravotním stavu, nechte se vyšetřit. Bezplatně to pro vás provedou například v Domě světla v Praze – Karlíně. Informace o této problematice naleznete na stránkách České společnosti AIDS pomoc.

redakce / 01.12.2012
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag