reklama
cz / EN / esp

Celosvětová pride 2020

Kdy, kde a jak bude probíhat?

reklama

Měsíc červen je měsícem gay prides. Ten letošní bude ale trochu jiný.

Vídeň, Sydney, New York či Bangkok. Více jak tři sta měst se kvůli koronavirové pandemii připojí k celosvětovému festivalu Global Pride, který bude probíhat 27. června především online.

Vídeň se letos připojí k třem stovkám dalších měst, které se rozhodly letos oslavit festival LGBTIQ online, a to v rámci celosvětové Global Pride, která připadá na 27. června. Poprvé tak bude Vienna Pride probíhat ve virtuálním prostoru, ve kterém se budou střídat příspěvky z jednotlivých měst, které se do celosvětové akce zapojily. Vedle Vídně lze zmínit i New York, Sydney, Bangkok či Mexiko City nebo Kapské město.

Program, který bude k dispozici prostřednictvím 24hodinového live streamu, bude možné ve Vídni sledovat v různých gay barech a restauracích, které ve svých podnicích organizují veřejné promítání, tzv. public viewing. Tradiční duhový průvod, který se každoročně koná na vídeňské Ringstraße, sice zrušen nebude, ale bude z bezpečnostních důvodů výrazně omezen. Účastnit se ho bude moct maximálně sto osob, a to pouze v automobilech či na motorkách, aby byla pravděpodobnost přenosu infekce co nejnižší. Zájemci o účast na průvodu, který se bude konat 27. června od 15 hodin, se mohou přihlásit online na webových stránkách akce.

V rámci festivalu Vienna Pride se Vídeň každoročně zahalí do vlajek s barvami duhy. Podporu LGBTIQ komunitě tak vyslovují např. školy i tramvaje. Podpořit letošní festival mohou ale dle slov organizátorů festivalu i Vídeňané tím, že se v den festivalu oblečou do duhových barev.

Aktuální informace o vídeňské pride naleznete zde: https://www.wien.info/cs/lifestyle-scene/gay-lesbian

redakce, Foto: WienTourismus/Paul Bauer / 01.06.2020
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag