reklama
cz / EN / esp

Mediální cena bePROUD pro dva táty

Michal a David Vaníčkovi získali cenu z vlog o své rodině.

reklama

Ceny bePROUD, nejprestižnější ceny v LGBT+ komunitě, se rozdaly 16. května v Praze.

Za obzvláštní příspěvek ke zviditelnění témat a života LGBT+ lidí se uděluje Mediální cena bePROUD, kterou si dříve odnesli například herci Igor Chmela nebo Jan Cína či společnost HBO za produkci seriálu “Až po uši”.

Mezi letošními nominovanými byla režisérka Eva Lammelová za svůj dokument AsexuaLOVE, za odvahu a citlivosti s jakou zachytila život skupiny lidí, na kterou se (nejen v českém kontextu) v diskusi o LGBTQ+ lidech zapomíná.

Druhou nominaci večera si vysloužila organizace Trans*parent za svou neustálou snahu o zviditelňování trans témat a lidí, v roce 2018 to byly fotografické projekt na sociálních sítích: Den trans viditelnosti a #SpoluProtiTransfobii.

Cenu si nakonec odnesli tátové a novináři Michal a David Vaníčkovi za svůj vlog Dva tátové, kde zajímavým a zábavným způsobem přibližují život dvou otců s dcerami počatými náhradním mateřstvím. Při přebírání ceny přečetli několik zpráv od sledovatelů a sledovatelek (mají jich přes 90 tisíc), jimž změnili názor na LGBT+ lidi nebo na rodičovství dvou mužů. “Myslím, že i naše mamka vás ráda sleduje a už se nebojí, že by brácha nemohl mít děti, když je bude chtít,” přečetl jeden z tátů úryvek zprávy.

 

Cenu bePROUD’18 za počin roku, která se uděluje události, která zásadním či inovativním způsobem v uplynulém roce přispěla ke zlepšení kvality života LGBT+ lidí v Česku, si odnesla Koalice za manželství, seskupení šesti neziskových organizací stojících za kampaní Jsme fér. V loňském roce se jim podařilo nasbírat bezmála 70 tisíc podpisů pod petici na uzákonění manželství pro páry stejného pohlaví, zásadně se také zasloužili o předložení poslaneckého návrhu novely občanského zákoníku, který by měl manželství gayům a lesbám otevřít.

Zdenek Sloboda, Foto: Romík Filip ART pro bePROUD / 24.05.2019
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag