reklama
cz / EN / esp

Homofobie v Česku

Na 17. května připadá den boje proti homofobii. Jak je na tom Česko?

reklama

Mezinárodní den boje proti homofobii, bifobii a transfobii (International Day Against Homophobia, Biphobia and Transphobia / IDAHOT) připomíná rozhodnutí Světové zdravotnické organizace ze 17. května 1990 odstranit homosexualitu ze seznamu duševních nemocí.

 

Výzkum diskriminace LGBT osob, který vloni na podzim provedla Kancelář veřejné ochránkyně práv ve spolupráci se spolkem Prague Pride, ukázal, že homofobie je v české společnosti stále přítomna.

 

Celých 50 % českých LGBT osob se často setkává s tvrzením, že homosexualita není přirozená; 14 % s názorem, že gayové a lesby by se měli léčit; 5 % dotázaných si vyslechlo tvrzení, že homosexuální pohlavní styk měl být trestný.

 

Diskriminováno nebo obtěžováno se za posledních 5 let cítilo celých 35 % respondentů a respondentek. S výhružkami fyzickým násilím má zkušenost 9 % dotázaných a 5 % jich bylo skutečně napadeno.

 

Kompletní výsledky výzkumu včetně konkrétních doporučení veřejné ochránkyně práv, jak situaci LGBT lidí v České republice zlepšit, budou oznámeny na tiskové konferenci v pátek 17. května od 9:30 v tiskovém středisku Kanceláře veřejného ochránce práv v Brně.

TZ, Bohdana Rambousková, redakce / 17.05.2019
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag