reklama
cz / EN / esp

Kostarický nejvyšší soud podpořil manželství pro všechny

Další země na seznamu s institutem manželství pro všechny. Jak se k úpravě staví kostarický prezident?

reklama

Kostarika se do 18 měsíců stane 27. zemí na světě a 1. zemí v kontinentální Střední Americe, která otevřela institut manželství gay a lesbickým párům. Tamní nejvyšší soud totiž rozhodl, že zákony zakazující sňatky gay a lesbických párů jsou protiústavní.

 

Podobně jako je tomu v případě Rakouska a Tchajwanu, má i kostarická vláda na výběr, zda legalizuje manželství gayů a leseb dřív, anebo počká, až se stane právní skutečností uplynutím doby. V Rakousku se gayové a lesby budou moct brát od 1. ledna příštího roku a na Tchajwanu od 24. května 2019.

 

Ačkoliv je v kostarickém parlamentu silný odpor proti legalizaci sňatků pro gay a lesbické páry z řad evangelikálů, tak nově zvolený kostarický prezident Alvarado Quesada (38) rozhodnutí kostarického nejvyššího soudu uvítal. Quesada by dokonce byl radši, kdyby se sňatky gay a lesbických párů uzákonily ještě před uplynutím lhůty.

foto: prezident Alvarado Quesada

Gayové a lesby žijící na Kostarice mohou svůj svazek za stávající právní úpravy stvrdit prostřednictvím institutu neregistrovaného „de facto“ soužití na psí knížku, které jim garantuje pouze limitovaná práva a povinnosti. Pohlavní styk mezi lidmi téhož pohlaví byl dekriminalizován v roce 1971.

 

 

Práva sexuálních menšin jako předvolební téma?

 

LGBT+ lidská práva hrála významnou roli v kostarických prezidentských volbách v souvislosti s rozhodnutím Meziamerického soudu pro liská práva – IACHR, podle něhož jsou všechny smluvní státy Americké úmluvy o ochraně lidských práv a a základních svobod zavázány k legalizaci manželství pro gay a lesbické páry. Na IACHR ostatně odkazoval i kostarický nejvyšší soud. Jedná se o celkem 16 latinskoamerických zemí.

 

V reakci na to se evangelickému prezidentskému kandidátovi Fabriciovi Alvaradovi Muňozovi podařilo postoupit do závěrečného klání o prezidentské křeslo, a to díky aktivní podpoře agresivní kampaně proti manželství pro všechny, která se snažila přimět kostarickou vládu, aby nerespektovala rozhodnutí IACHR.

 

Ve druhém kole prezidentských voleb byl však Fabricio Alvarado Muňoz poražen centristickým kandidátem Carlem Alvaradem Quesadem, kterého volilo 60,59 % Kostaričanů a Kostaričanek.

 

zdroj: https://www.pinknews.co.uk/2018/08/10/costa-rica-same-sex-marriage-18-months/

Jan Fiala, foto facebook.com / 02.09.2018
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Nikita Ramsey 12.03.2020
Jakmile dorazíte s milencem nebo příznivcem a brzy poté se obrátíte na dramatického mijenjaču kouzelníka dr. Ajayu WhatsApp +2347084887094 ili na e-mail: drajayi1990@gmail.com, talentirani čovjek mistr s velkým nadnárodním zádrhelem, pomůže mi to. návrat mog muže na 9 měsíců od njegovih moći.
jewel smile 07.03.2020
Díky velkému muži zvanému dr Ajayi jsem byl schopen získat zpět svého manžela po odloučení na 3 roky, můj přítel jménem georgette mě představil, protože mu pomáhal v získávání dobře placeného zaměstnání díky svým předkům, které na něj přenesl jeho předek předky. Pokud potřebujete pomoc s kouzelníkem s jakýmkoli problémem, který jdete, doporučuji kontaktovat dr. Ajayi s kouzlem na Whatsapp: +2347084887094 nebo e-mailem: drajayi1990@gmail.com. nezemřte v tichosti se svou situací hledejte jeho pomoc a budete rádi, že jste to udělali.
Lilly Ocean 07.03.2020
Ahoj přátelé, tohle je moje svědectví. jsme manželé 5 let a společně 9 let. byli jsme odděleni 4 měsíce. Chce ven a nechce naše manželství zachránit. Byli jsme skvělý pár (alespoň tomu jsem věřil) a zřídka se hádáme. Měsíce předtím, než odešel z domova, byl tak neaktivní a hodně spal. Uvědomil jsem si, že s někým měl emoční vztah a potvrdil, že je přitahován k ní. Pak řekl, že se ke mně už nemiluje a nemůže se mnou žít. Prosil jsem, plakal atd. Měsíce. Potřeboval jsem tolik pomoci a já chci, aby se můj manžel vrátil ke mně, procházel jsem internet, když jsem viděl svědectví dámy o tom, jak dr. Ajayi, velká kouzelnice, která pomohla vyléčit myomy, dokázala mít své vlastní dítě, které v otočte obnovený mír v domácnosti. upustí od kontaktu a já to zkopíroval, zpočátku jsem byl skeptický ohledně kontaktování, ale opravdu potřebuji trvalé řešení svého problému, takže mu pošlu zprávu vysvětl
Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
MILENA 30.01.2019
Máte nějaký problém, který vás obtěžuje?
Chcete vyhrát loterii?
Máte nějaké onemocnění?
Jste depresivní?
Potřebujete léčení?
Chcete vrátit ex?
Nebo potřebujete otevírat atd.
Přináším dobré zprávy; Doktor Ilekhojie, skvělý psychický / kouzelník vám pomůže. V kouzelách je velmi dobrý, takže se doporučuje
ze vzdáleného a blízkého. Promluv s ním dnes
být schopen vám pomoci. Užíváte soukromí
Přísně důvěrné. Pošlete jej e-mailem na adresu: gethelp05@gmail.com nezemřete svou nemocí, nezapomeňte ... zasloužíte se být šťastní!
Janice Anderson 18.01.2019
Šťastná rodina s příjemným výletem. haha sladké, stejná radost a štěstí naplněné mé srdce dnes ... Jen pár dní zpět, četl jsem on-line blog posta komentář na manželství poradenství a vztah expert blogger sekce, i rychle zkopíroval adresu komunikovat se stejným Dr.Oduduwa pro pomoc obnovit své manželství co nejdříve. Kdysi jsem si užívala šťastný ženatý život, dokud můj manžel neviděl další dámu ve stejném okolí. Potřeboval jsem pomoc, abych získal zpátky svého manžela z této další zlé ženy, a tak jsem se obrátil na Dr.Oduduwův e-mail (dr.oduduwaspellcaster@gmail.com) četl jsem z vyslaného komentáře a zkopíroval kontakt Dr.Oduduwa online blog jednoduchý akt komunikace s Dr.Oduduwou mi zachránil manželství Mám pozitivní záměry sdílet stejné informace tady, které jsem si jist, že zachrání další páry manželství a obnovil zpět důvěru. Měl jsem hrozné zkušenosti s mým vztahem, ale přesto jsem byl siln
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag