reklama
cz / EN / esp

V JAR byl znásilněn a upálen lesbický manželský pár

Ve čtvrtek 18. ledna proběhl v Jihoafrické republice proces s osmi lidmi.

reklama

Ti jsou podezřelí z brutálního znásilnění a upálení lesbického manželského páru Joey a Anishi van Niekerkových. Ty byly naposled spatřeny 10. prosince, kdy opustily své bydliště, a vydaly se do Pretorie na pohřeb, kam už nedorazily. O šest dní později bylo nalezeno jejich shořelé auto. 28. prosince se našly také jejich ostatky.

 

Podezřelými z dvojnásobné vraždy, znásilnění, únosu, loupeže, neoprávněného nakládání s hořlavinami a útoku na veřejného činitele jsou: Aaron Sithole (23 let), Koss Strydom (53 let), Jack Mokotedi (18 let), Alex Mudau (36 let), Moses Rakubu (33 let), Vincent Strydom (29 let), Maruschka Opperman (18 let) a Mercia Witney Van Rooi.

foto: nalezený automobil obětí

Přestože jsou v Jihoafrické republice od roku 2006 legální sňatky gayů a leseb, včetně adopcí dětí homosexuálními páry, díky čemuž si země nese status „bílé vrány“ afrického kontinentu, nenávist a předsudky vůči LGBT+ komunitě v zemi stále přetrvávají.

 

Země má dlouhodobý problém s lesbofobií, která je koncentrována zejména na maskulinní typy homosexuálních žen – „butch lesbians“. Ty se stávají často oběťmi nápravného znásilnění, což je zločin z nenávisti spočívající v nuceném pohlavním styku, jehož účelem je změnit sexuální orientace oběti. Důvodem je pravděpodobně

 

Nápravné znásilňování je pácháno především na lesbách, ale nevyhýbá se ani gayům. Pachateli bývají často i rodinní příslušníci. Jedním takovým případem je indický gay znásilněný vlastní matkou.

 

Homosexuální pohlavní styk je v Jihoafrické republice legální od roku 1998. Legální věk způsobilosti k pohlavnímu styku je od roku 2007 sjednocený. Muži mající sex s muži smějí darovat krev, přestože má země dlouhodobý problém s epidemií HIV/AIDS.

 

„Jižní Afrika je důkazem toho, že ani ty nejlepší zákony nejsou receptem na dobré zacházení a boj s homofobií.“ (Jan Fiala)

 

Zdroje:

http://www.extra.cz/matka-znasilnila-vlastniho-syna-aby-ho-vylecila-z-homosexuality-jenze-do-vezeni-pujde-on

http://www.pinknews.co.uk/2018/01/17/lesbian-couple-raped-killed-and-burned-in-horrific-attack/

Jan Fiala, člen PROUD, z. s., foto facebook.com, youtube.com / 22.01.2018
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag