reklama
cz / EN / esp

Austrálie: První homosexuální pár uzavřel manželství

Od 8. ledna je v Austrálii účinný federální zákon, který umožňuje gay a lesbickým párům uzavřít manželství. Podívejte se na záběry ze svatby.

reklama

Prvním párem, který jej využil, byli dva atleti Craig Burns a Luke Sullivan. Nejedná se sice o úplně první sňatek, protože už v prosinci využil nového federálního zákona lesbický pár Lauren Priceová a Amy Lakerová, ale na základě výjimky v zákoně (ohrožení života jednoho ze snoubenců). Burns a Sullivan uzavřeli sňatek za běžných okolností, tedy dnem účinnosti nové definice manželství ve federálním zákoně.

 

Craig si vzal svého partnera, s nímž žil tři roky v trvalém vztahu, za přítomnosti svých přátel a rodiny. Sňateční obřad však volil intimní, bez přítomnosti médií.

 

 

Federální zákon, který umožňuje gay a lesbickým párům uzavřít manželství, přijal australský svazový parlament v prosinci loňského roku. Reagoval tak na výsledky nezávazného průzkumu, v němž se 61,6 % Australanů a Australanek vyslovilo pro stejnopohlavní manželství.

 

Ve všech státech a teritoriích našlo zpřístupnění manželství gay a lesbickým párům většinovou podporu. Nejmenší podpora byla v Novém Jižním Walesu (57,8 %), nejvyšší v Teritoriu hlavního města Austrálie (74 %). Příčinu nízké podpory v Novém Jižním Walesu přičítá australský premiér Malcolm Turnbull muslimské komunitě v západním Sydney. Australští muslimové toto nařčení odmítají.

 

„Oběma novomanželům přeji hodně štěstí v novém vztahu a třeba v budoucnosti i nějaké to malé. Doufám, že jim láska vydrží.“

 

Zdroj:

http://www.pinknews.co.uk/2018/01/08/this-australian-gay-couple-married-just-minutes-after-same-sex-marriage-became-legal/

Jan Fiala, člen PROUD, z. s., foto facebook.com, youtube.com / 10.01.2018
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag