reklama
cz / EN / esp

Hry, které změnily svět, slaví 30 let své existence!

Před 30 lety začaly “Hry, které změnily svět” slavnostním ceremoniálem na stadionu Kezar v San Franciscu. Další se konají 20. a 21. října 2014, už makáte?!

reklama

Gay Games je největší mezinárodní sportovní a kulturní akcí na světě, která je určená pro všechny lidi, nejen z LGBT komunity. Hry se konají každé 4 roky a jejich poslání je jasné. Propagovat rovnost všech lidí na celém světě. Účast na hrách není omezena věkem, náboženským vyznáním či sexuální orientací. Zúčastnit se může každý. Roku 1980 je založil Dr. Tom Waddell jako snahu o změnu v komunitě LGBT. Od prvních her roku 1982 se hry konaly v sedmi městěch pěti zemí tří kontinentů.

Dva roky jsou dlouhá doba na přípravu. Připravovat se můžete na některém z pražských tréninků klubu Alcedo, o kterých jsme vás již informovali zde.  Nebo se připravujte individuálně, můžete si vybrat z celkových 34 sportů. Mezi nejoblíbenější patří nejrůznější disciplíny v plavání, včetně vodního pola nebo synchronizovaného plavání, badminton, bodybuilding (wow!), několik disciplín v cyklistice, taneční soutěž, lední hokej (asi pro dámy), squash, tenis, volejbal a ano, wrestling. Kdo by odolal?!


Hry ale nejsou jen soutěžním kláním. Jsou také setkáním přátel, událostí plnou kultury a koncertů. Závěrečného ceremoniálu v německém Kolíně se zúčastnilo více než 10 tisíc soutěžících z více než 70 zemí.  Moto bylo jasné a mohlo by vás inspirovat do příštích her. Znělo jednoduše: “Be part of it!” 

 

O pořádání her v roce 2018 pak soutěží města Amsterdam, Limerick, Londýn, Orlando a Paříž. 

zdroj: gaygames.org

luk / 04.10.2012
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag