reklama
cz / EN / esp

V Dubaji si dávejte pozor. Za dotek můžete jít do basy.

Případ britského turisty poukázal na přísné zákony v této turisty oblíbené destinaci.

reklama

Případ britského turisty Jamieho Herrona (27) by si měli přečíst všichni, kteří míří do Spojených arabských emirátů. I když je obecně známo, že se v těchto zemích považuje gay sex za trestný čin, tento případ poukazuje i na jiné problémy, se kterými se tu můžete setkat.

 

Letos v červenci si Jamie Herron dal pár drinků v baru Rock bottom.  Podle svých slov se náhodou dotknul boku jiného muže, aby se s ním nestřetl a nepolil ho drinkem. Ale i takto málo stačilo k tomu, aby byl zatčen a obviněn z nemravného chování. I když dotčený muž své obvinění později stáhl, zůstal Brit po pětidenní vazbě v Dubaji. Nemohl odcestovat, protože mu byl zabaven pas.  Strávil tak 3 měsíce v Dubaji, kde za právníky a náklady na život utratil podle serveru Pinknews.co.uk 32.000 liber (přes 900.000 Kč). Jeho případem se zabývá i organizace na ochranu práv cizinců, kteří jsou na území Emirátů drženi.

 

Po stažení žaloby se Brit těšil na to, že bude moci konečně odcestovat domů. V jeho prospěch hovořil nejen sám žalobce, ale i obsluha u baru, vyhazovač a pár dalších osob. Ale opak se stal pravdou. Brit byl odsouzen na 3 měsíce za nemravné chování a ještě navíc dostal trest i za konzumaci alkoholu. V Emirátech můžete být potrestání i tehdy, pokud jste jako podezřelí pili alkohol v autorizovaném baru.

 

Den po nástupu do věznice (22. října) byl Jamie Herron propuštěn na základě rozhodnutí dubajského šejka Mohammeda Bin Rashid Al Maktouma.

redakce, foto facebook / 23.10.2017
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag