reklama
cz / EN / esp

Plzeň poprvé přivítá duhový průvod!

Jaký bude program a co stálo za organizací? Zeptali jsme se jednoho z pořadatelů Honzy Ryšlavého.

reklama

První ročník plzeňské pride, která se koná 2. září, vznikl tak trochu náhodou. Za projektem stojí Honza Ryšlavý, kterého jsme se zeptali, jak se k organizování pride dostal:

„Moje kamarádka Andrea Luková natáčela během vysoké školy projekt o LGBTQ komunitě. V rámci projektu zpovídala lidi, jaký mají názor na LGBTQ, co si myslí o pride pochodech, jestli se jich účastní a tak dále. Oslovila mě, jestli bych jí s projektem pomohl.“

V té době jste o pořádání pride neuvažovali?

„Ani ne, vyznělo to tak samovolně. Součástí jejího projektu měl být i malý pochod Plzní. Ale ten už se musí nahlásit. A v tom okamžiku jsme to už pojali jako opravdovou akci se vším všudy.“

A jak probíhalo schvalování?

„Nad průvodem převzalo město záštitu, konkrétně okrsek pro Plzeň 3. Máme zajištěný pochod městem od státní a městské policie, dopravního podniku a kriminální policie. Ale bylo to náročné, docela jsem se u vysvětlování všech možných rizik zapotil.“

Na co všechno se tě ptali?

„Jako organizátor akce přebírám veškerou zodpovědnost za hladký průběh, tak jsem byl dotazovaný opravdu detailně, na počty lidí a jak budou označení a kde bude tohle a jak bude tamto, opravdu vyčerpávající sezení. V zasedačce na magistrátě byli zástupci všech možných bezpečnostních složek, takže bylo náročné všem detailně odpovědět na jejich otázky.“

foto: Honza se v loňském roce zúčastnil soutěže Gay roku, kde vybojoval 2. místo

Všechno ale klaplo a my se tak můžeme 2. září projít Plzní. A nejen to. Během celé soboty vás čeká nabitý program.

12:00 - vše začne v poledne bohoslužbou, kterou organizuje spolek Logos v Církvi československé husitské na Mikulášském náměstí 11.

14:00 - v parku Mlýnská Strouha se k mikrofonu postaví zástupci Prague Pride, Jsme fér nebo Transparents. Na hudební stage vystoupí DJ Denny.

 

foto: park Mlýnská Strouha

 

15:00 - odstartuje průvod, jehož trasa povede přes Dřevěnou ulici, Náměstí Republiky, ulici Bedřicha Smetany, Kopeckého sady, Anglické nábřeží a ulici U Radbuzy. Průvod bude ukončen v ulici Černická, odkud se můžou účastníci přesunout do prostor Papírny.

foto: Papírna Plzeň

16:00 – v Papírně Plzeň bude pro návštěvníky připravené občerstvení se speciálními pride drinky, stánky Prague Pride, S barvou ven, Transparents. Hrát bude opět DJ Denny. Ochutnáte tu například vietnamskou kuchyni. Oficiální část plzeňské pride zde skončí po 19 hodině.

foto: klub Míša

20:00 – afterparty v baru Míša zahrne dva prostory, jeden se současnou hudbou (DJ Denny), který bude ve venkovních prostorách a druhý s oldies hudbou (DJ Tarman) ve vnitřní části baru. V průběhu večera se můžete těšit i na travesty show.

 

Prvnímu ročníku plzeňské pride držíme place, ať vše vyjde, jak má a těšíme se na příští rok!

redakce, foto Jan Ryšlavý / 26.08.2017
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag