reklama
cz / EN / esp

„Přeji si pro dceru opravdovou svatbu", říká oscarová režisérka Agnieszka Holland

První červnový den se každoročně slaví mezinárodní den dětí. O svém vztahu k dceři, která je lesba, promluvila pro kampaň Jsme fér Agnieszka Holland.

reklama

Dcera režisérky Agnieszky Holland, Katerzyna Adamik, udělala v roce 2012 veřejný coming out. U příležitosti návštěvy převzetí čestného doktorátu na FAMU Holland promluvila o tom, jak situaci své dcery vnímá, jaké vidí argumenty proti rodičovství gayů a leseb nebo manželství pro všech bez rozdílu:

 

 

Agnieszka Holland je jedna z nejoceňovanějších režisérek současnosti. Českému publiku je nejvíce známá minisérií Hořící keř, za nějž získala Českého lva. Její filmy získaly tři nominace na Oscara.

foto: Agnieszka Holland s dcerou Katerzynou Adamik

Kampaň "Jsme fér" zaštiťuje Koalice za manželství, kterou tvoří organizace Amnesty International, Logos Česká republika, Mezipatra, Prague Pride a PROUD. Klíčovou součástí kampaně je webová platforma www.jsmefer.cz nabízející prostor k diskusi.

 

Více informací na www.jsmefer.cz.

Aleš Rumpel, foto facebook.com / 01.06.2017
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag