reklama
cz / EN / esp

Marek Zlý, Gayman 2012: "Některým soutěžícím bych mohl dělat tátu!"

Jak se Markovi líbila organizace soutěže, co ho nyní čeká a spoustu dalšího se dočtete v exkluzivním rozhovoru pro FGM

reklama

Ahoj Marku,

gratuluju k tvému vítězství v Gaymanovi ČR a SR. Co tě vedlo k tomu se přihlásit do této soutěže?

-          přihlásil jsem se ze zvědavosti. Od střední školy se pohybuju mezi lidmi, kteří se věnují modelingu. Na Muže roku jsem si netroufal – nemám vánočku (smích).Když Marian Kajzer (ex organizátor Gaymana) oživil tuto soutěž, podíval jsem se na loňské finalisty, a letos jsem si řekl, že to zkusím. Neříkal jsem si, že jsem nejkrásnější, ale chtěl jsem se dostat na casting, kde bych mohl prezentovat svoje názory například na registrované partnerství a společnou výchovu dětí.Co říkáš na organizaci soutěže?

-          z pohledu soutěžícího můžu potvrdit, že o nás všechny bylo postaráno. Soustředění proběhlo, výlet na Hlubokou se uskutečnil, oficiálně nás pozdravil zástupce radnice Českých Budějovic, afterparty byla taky... Všechny ceny jsem získal, a že jich bylo hodně (smích). Například oblek na míru od Salonu Pokorný, hodinky a šperky od Storm, roční vstup do JR studia, víkendový pobyt v Krkonoších, poukaz na zájezd od Sokol music club Ostrava, poukaz na jazykový kurz, spodní prádlo od Salonu Pokorný, voucher od Reporter, kurz líčení od Pavla Pavlovského ...a spoustu dalších. Jako soutěžící jsem byl v zákulisí a moc jsem neviděl, jak v sále vše probíhá.

Z pohledu organizačního mi bylo smutno ze všech těch reakcí, které kritizovali tuto událost, hosté i účinkující museli být zklamaní. Nikdo netušil, jak to měl Marian domluveno. Nás všech soutěžících se dotklo, že nás s organizátorem všichni házeli do jednoho pytle. Při organizaci takové akce musí být rozpočet, bez peněz to prostě nejde dělat.

Za sebe děkuji všem sponzorům, za jejich podporu, hodně si toho vážím.

 

Jak jsi vnímal letošní účastníky soutěže?

-          všichni byli velmi mladí, některým bych mohl dělat tátu (smích). Na soustředění jsme se všichni poznali, jsou to normální prima kluci, každý se zajímavým osudem. Všem přeju hodně štěstí. 

 

Jaké povinnosti máš jako Gayman 2012?

-          udělám maximum, abych se mohl zúčastnit mezinárodních soutěží na Mr. Gay World v Antverpách v roce 2013 a Mr. Gay Europe v Praze, kam mě už pozval Tomáš Frýda. Budu se snažit, aby pojem Gayman 2012 nebyl v zapomnění, a jako že se Marek Zlý jmenuju, nestrčím hlavu do písku a budu prosazovat dál své názory. Chci, aby se v souvislosti s pojmem Gayman nevybavil propadák roku, ale aby ho ostatní vnímali jako možnost jak sdělit svůj názor široké veřejnosti.


 

Řekni mi něco o tvém životě, jak tebe a partnera vnímá vaše okolí?

-          s partnerem žiju 5 let v malé obci Sviadnov (1700 obyvatel) u Frýdku – Místku. Na naší svatbě byl i starosta obce, který prohlásil, že je hrdý na to, že má v obci takové občany. Já osobně nemám žádnou špatnou zkušenost ze svého okolí, ale je mi jasné, že si lidi určitě něco šuškají.

Do hovoru se zapojil i Markův partner Jirka:

Moje dcery ( 12 a 9 let) berou Marka jako člena rodiny. S bývalou manželkou máme střídavou péči, dcerám to vyhovuje. Těší se jak k mámě, tak i k tátovi. Určitě bych to podobným párům doporučil, děláme to kvůli dětem. Je důležité, že jsme s bývalou manželkou zůstali přáteli, slavíme společně svátky, narozeniny. V tomto směru máme štěstí.

 

Jaký je tvůj názor na adopci dětí?

-          určitě je mnohem lepší, když děti vyrůstají v harmonické rodině a zažijí pocit její úplnosti. Existuje spousta heterosexuálních párů, které nemohou mít děti a spousta homosexuálních párů, které by děti rády vychovávaly, ale tuto možnost dle nynějšího zákona nemají. Jsem přesvědčen, že dítě do života lépe připraví milující rodiče, byť homosexuálního zaměření, než jakýkoliv ústav. Stát ale toleruje právě výchovu dětí v disharmonických heterosexuálních párech.


 

A co registrované partnerství? Co vás dva vedlo k tomu se vzít?

-          hlavním důvodem bylo, že se milujeme!  Ale rozhodly i praktické okolnosti. Pokud by se tomu druhému něco stalo, tak bez uzavření partnerství nemá ten druhý přístup k informacím o jeho zdravotním stavu. Důležité bylo i to, že jsme chtěli naše soužití nějak zpečetit.

V praktickém životě nám registrované partnerství nepůsobí žádné potíže, ani např. na poště, když ukazuji občanku, ani u nás v obci, i když žijeme na venkově. Jsme na to prostě hrdí! To, s kým žiji za dveřmi našeho domu, může být každému jedno.Pojďme se pobavit o tvé profesi. Čím se živíš?

-          v současné době pracuji jako realitní makléř a s partnerem organizujeme společenské akce. Jednou z největších z nich je Duhový ples. Popudem byla naše svatba, kde jsme pro hosty připravili, podle jejich slov, výborný program. Proto jsme si řekli, že bychom mohli něco podobného udělat i pro ostatní a tak vznikla tato ojedinělá akce v ČR pro gay a lesbickou komunitu a jejich přátele. Příští rok, přesně 9. března, pořádáme v Ostravě již 3. ročník. Dokonce nás oslovili i přátelé ze Slovenska, zda by mohli uspořádat pod touto značkou (Duhový ples) obdobnou akci u nich. Na tomto jsme se obchodně domluvili. Na našem prvním ročníku jsme měli 160 hostů, na druhém 250 a nyní dle ohlasů očekáváme ještě větší počet.Když vám to tak jde, nechtěli byste uspořádat takovou akci v Praze?

-          už jsme byli osloveni, ale není to jednoduché. Každá taková akce musí mít sponzory, vše musí být zaplaceno a to je naše krédo. A Praha je tímto pro nás neznámé prostředí.

Na našich plesech míváme umělce z celé republiky (jako např.StringLadies, Markétu Konvičkovou, Pavla Vítka, striptéry i cimbálovku, kapelu Rivieras show band atd.), všechno investujeme do programu, a tím chci říct, že kdybychom něco takového dělali v Praze, tak bychom museli oslovit pražské partnery. A těch zatím tolik neznáme. Bohužel reputace průběhu soutěže Gayman 2012 mi moc nepomáhá, a mně na tom jménu ( i mém) záleží.

 

 

Co tě teď v nejbližší době čeká?

-          vzhledem k tomu, jak dopadl pan Kajzer, teď hledám nové partnery, se kterými se budeme vzájemně podporovat. Již jednám např. s Centrem bezpečné jízdy v Ostravě nebo Auto Heller, protože mi záleží na bezpečnosti na cestách. Svoje vítězství chci pojmout charitativně a protojednám i s nadací pozůstalých po dopravních nehodách.

 

 

Máš toho celkem hodně. Uděláš si čas na tuto charitativní činnost?

-          na charitu si čas udělám. Přál bych si být společnosti prospěšný a proto budu propagovat klady pro ni užitečné.

 

Díky za rozhovor a držíme ti palce!

redakce / 23.09.2012
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Roman 23.02.2016
Moc bi mě zajímalo jak se do soutěže dostal!?Já jsem se do gaymena příhlásil ale nikdo my do dneška neposlal klasickou poštou pozvánku abych se dostal do míst kde se koná konkurz!
Krajta 08.06.2017
Možná pomohlo to, že vyplnil přihlášku bez hrubek, narozdíl od tebe :-)
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag