reklama
cz / EN / esp

Soutěž Gayman Česko Slovensko 2012 skončila, vítězem se stal Marek Zlý. A jaký byl finálový večer?

V pátek 31. srpna se v pražském klubu Temple konal další ročník soutěže o nejhezčího gaye v České i Slovenské republice. Poučil se organizátor z minulých ročníků?

reklama

Po rozporuplném minulém ročníku, kdy byl titul Gayman 2011 vítězi Tomášovi Frýdovi odebrán (více v našem článku zde) jsme čekali, jak letošní ročník dopadne. Účast Petry Janů, Marcely Březinové, Jiřího Hromady a Květy Fialové vypadala slibně, prostředí klubu Temple celkem reprezentativně a moderátorská dvojice Naděžda Krupská a Petr Vojnar velmi schopně.

 

Ale výsledek je nevalný. Z reakcí na facebooku i z jiných zdrojů vyplývá, že finálový večer nebyl úplně bezproblémový. Nejčastěji jsou zmiňované výpadky zvuku, chabá organizace, nízký počet soutěžících (pouze osm kluků!), prostě celková úroveň celého večera neodpovídala tomu, že se jedná o jedinou akci tohoto typu v České i Slovenské republice!

 

Zeptali jsme se proto Naděždy Krupské, Tomáše Frýdy – exGaymana 2011 na jejich názor k tomuto večeru. A samozřejmě že jsme dali prostor k vyjádření i organizátorovi soutěže Marianu Kajzerovi.

 

Tomáš Frýda, exGayman 2011:

„Letošní Gayman dopadl nad moje očekávání. Čekal jsem daleko větší pohromu a fiasko, než to bylo. To by si paní Květa Fialová jako čestný host rozhodně nepřála vidět, a já jsem rád, že jí bylo umožněno nespatřit tento obraz zkázy. Výhercem je kluk, který to má v hlavě uspořádané a vyhrál oprávněně. Ovšem z příjemné show se, bohužel, díky amatérismu a podúrovňové zábavě ve stylu tomboly, staly 3 hodiny čekání na předem jasného vítěze. Bravo moderátorům, kteří se s tím poprali na jedničku.“

foto: Tomáš Frýda

Naděžda Krupská, moderátorka večera, se odmítla vyjádřit, stejně tak její kolega Petr Vojnar. Jestli to o něčem svědčí? Odpovězte si sami...

Marian Kajzer, organizátor soutěže, z jeho TZ:

Skláním hlavu a prohlašuji: „ Letošní finále se nepovedlo v mnoha směrech a udělám vše proto, abych tyto chyby napravil, finanční záležitosti vyrovnal, a dovedl 13. ročník do daleko lepšího závěru než-li ten letošní. Nemohu dovolit pustit do tohoto stavu novou tvář. Uvítám však jakoukoliv snahu pomoci od lidí, kteří by opravdu, bez předsudků k mé osobě, chtěli dovést soutěž do „čisté“ fáze, tak,aby se mohla vyrovnat soutěžím podobného či stejného charakteru konaných jak u nás tak ve světě a abych mohl soutěž předat někomu, kdo ji povede dál“.

 

Brzy Vám přineseme rozhovor s vítězem soutěže Gayman Česko Slovensko 2012 a určitě i jeho se zeptáme, kromě jiného, jak se mu líbila/nelíbila organizace soutěže.

Dovětek:
Organizátor Marian Kajzer se 3.9.2012 vzdal pořádání dalšího ročníku. Uvidíme jak značka Gay Man dopadne, jestli se jí někdo ujme a pozvedne ji tam, kde by měla být. Stačí se inspirovat u organizátorů Prague Pride.

redakce / 02.09.2012
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
Robert 22.02.2016
Moc bych rád vědel proč člověku který se příhlásí do konkurzu soutěže gayman nepříjde klasickou poštou klasická papírová pozvánka?Pak člověka víhodí od vchodu!
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag