reklama
cz / EN / esp

Konečně adopce u LGBT párů i v Česku?

Poslanci budou rozhodovat o novele zákona o registrovaném partnerství, která s adopcí počítá.

reklama

V pátek 11. března předložil Jiří Dienstbier spolu s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem do mezirezortního připomínkového řízení vládní návrh novely zákona o registrovaném partnerství umožňující osvojení dítěte partnera/partnerky. V případě schválení kabinetem by se měla dostat novela (s totožným obsahem jako již 1,5 roku ve sněmovně ležící poslanecký návrh) poměrně rychle na pořad schůze, neboť vládní zákony mají prioritu.

foto: Jiří Dienstbier v kampani "Různé rodiny, stejná práva"

V Poslanecké sněmovně leží návrh zákona, který umožní osvojení dítěte partnera, který zpracovalo občanské sdružení PROUD. Návrh podepsalo 20 poslanců, hlavní předkladatelkou byla poslankyně Jana Černochová. Jenomže to se psal červen 2013. Od té doby se nic neděje. Nepomohla ani kampaň "Různé rodiny, stejná práva", ani petice s podpisy 9000 lidí. Novela se zatím nedostala ani do prvního čtení. V právní nejistotě tak žije více než 1.000 dětí.

foto: Robert Pelikán v kampani "Různé rodiny, stejná práva"

Věříme, že podpora vládních činitelů změnu přinese a novela bude alespoň Poslaneckou sněmovou projednána.

redakce, proud.cz, foto facebook.com, / 18.03.2016
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag