reklama
cz / EN / esp

Itálie směřuje k uzákonění gay a lesbických svazků

Zákonodárný proces ještě není u konce, ale bez kontroverzní části má zákon šanci na přijetí.

reklama

Itálie je jedna z mála evropských zemí, která zákonem neupravuje svazky gay a lesbických párů. V loňském roce byla italská vláda dokonce napomenuta Evropským soudem pro lidská práva, že absencí takové úpravy porušuje základní lidská práva. Italský premiér Matteo Renzi spojil se vznikem nové úpravy setrvání ve funkci. Pokud by nebyl návrh schválen, odstoupil by.

foto: italský premiér nevyslyšel aktivisty požadující uzákonit i adopci dítěte v GL svazku

Netrvalo ani rok a italský senát schválil návrh zákona o stejnopohlavních svazcích v poměru 173 ku 71. Aby byl návrh schválen, musel být upraven. Pasáž, týkající se adopce partnerova biologického dítěte, byla po několika týdnech vzrušené diskuze odstraněna. Nejvyšší soud totiž neuznal možnost adopce, a proto se premiér rozhodl tuto část vypustit. Tím svou funkci obhájil a návrh zákona projedná v dubnu dolní komora Parlamentu.

 

Italští aktivisté premiéra za tento krok kritizují. Pasáž o adopci byla podle nich velmi důležitou součástí zákona, který tak opět neupravuje práva dětí v gay a lesbických svazcích.

redakce, zdroj out.com, foto facebook.com / 26.02.2016
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag