reklama
cz / EN / esp

Byli jste na Prague Pride? S vámi dalších 75.000 lidí!

Letošní pražská pride měla rekordní návštěvnost. Která zahraniční země měla největší zastoupení?

reklama

Téměř 22,5 tisíc lidí se v sobotu 15. srpna odpoledne účastnilo hudebního programu LGBT festivalu Prague Pride v Letenských sadech. Vyplývá to z analýzy anonymních zbytkových dat mobilní sítě, kterou pro Prague Pride provedla společnost T-Mobile.

 

Nejvíce lidí se na Letné pohybovalo mezi 14. a 16. hodinou, tedy v době, kdy na místo přicházel průvod Prague Pride. V 22 hodin, kdy program končil, v parku dle analýzy zůstávalo 5,5 tisíc osob.

foto: Letná, autor Michaela Skvrňáková

Pětina účastníků a účastnic závěrečného programu festivalu byli cizinci. Přijeli z různých evropských zemí a z USA. Nejvíc zahraničních návštěvníků pocházelo z Polska, Německa a Slovenska. V rámci České republiky se na první pohled zdá, že festival navštěvují především Pražané. Nicméně v absolutních číslech obyvatelé hlavního města přispěli k návštěvnosti Prague Pride méně než z poloviny. „Jsme rádi, že se nám na Prague Pride skutečně daří přivádět účastníky z celé republiky a často jim dopřát ojedinělou příležitost užít si radost bez skrývání toho, kým jsou,“ uvedla ředitelka festivalu Kateřina Saparová.

foto: Letná, autor Eva Kořínková

K měření společnost T-Mobile používá zbytková data, která operátor pro provoz mobilní sítě potřebuje znát. Data nejprve procházejí anonymizací a poté jsou využívána k dalšímu zpracování pro statistické účely.

foto: Revoluční ulice, autor Michaela Skvrňáková

Naším přáním letos bylo, aby se v sobotu k Prague Pride přidalo víc než 20 tisíc lidí. Teď máme jasný důkaz, že se to skutečně podařilo,“ řekla Kateřina Saparová. V minulých letech Prague Pride v otázce návštěvnosti spoléhala na policejní odhady a vlastní dotazníkové šetření. Letos poprvé má k dispozici exaktní data.

foto: Letná, autor Lucia Dvořáková

Pátý ročník Prague Pride zaznamenal rekordní návštěvnost. Účast v sobotním průvodu Prahou byla odhadnuta až na 35 tisíc lidí. „Do tohoto čísla jsou započteny i davy přihlížejících, kteří se přímo do průvodu nezapojují, ale přijdou se na něj podívat,“ upřesnila Kateřina Saparová. Dosavadní údaje o návštěvnosti jednotlivých akcí v průběhu celého festivalového týdne ukazují, že je dohromady navštívilo přes 75 tisíc osob. Sčítání návštěvníků přitom ještě není zcela uzavřeno.

redakce ve spolupráci s Prague Pride, hlavní foto Michaela Skvrňáková / 27.08.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Karel 27.08.2015
No to je ale demagogie. 12 tis. přihlížejících v tu danou hodinu nemělo s sebou telefon ři jiné mobilní zařízení...jak jinak si asi vysvětlit, že je vysílač neviděl, že?
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag