reklama
cz / EN / esp

Jak byste reagovali na HIV nemocného?

Podívejte se na scény hrané Gayem roku Jirkou Korytářem v roli HIV pozitivního.

reklama

Video vzniklo za účelem boření mýtů o cestách přenosu viru HIV, a aby upozornilo na projekt Sdílna+, který je určený rodinám a blízkým HIV pozitivních. V části, kde mluví pracovníci Sdílny+ si můžete všimnout fotek s bublinami a hashtagy #sdílna+ a #nejsinatosám. Pokud takové foto pořídíte, nahrajte jej právě s těmito hashtagy.Jirka Korytář nám k natáčení sdělil pár informací.

Ahoj Jirko, kde se vzal nápad natočit toto video?

Impuls ke vzniku videa vzešel ze strany týmu Sdílny+, projektu, kterému jsem nabídl, že se v něm budu angažovat, protože vidím jeho smysl a potenciál pomáhat. Detaily jsme poté diskutovali na schůzce v Domě světla.

 

Jak dlouho ses rozmýšlel nad tím, že si zahraješ HIV pozitivního?

Neváhal jsem ani minutu, tohle mám v sobě vyřešeno, nebyl důvod se rozmýšlet.

 

Přemýšlel jsi nad tím, že by si lidé mohli myslet, že jsi HIV+ a myslíš, že by to na tebe mohlo mít nějaký dopad?

Přemýšlel, a vyvodil jsem si jednoduchý závěr: ti, kdo mě znají, to řešit nebudou. Těm, kdo se mě zeptají, odpovím, že jsem negativní, a ti co mají rádi drby a pomluvy, ať si klidně vymýšlejí a rozvíjejí senzační story.

 

Máš za sebou práci v modelingu a reklamě, v čem bylo toto natáčení jiné?

Tohle natáčení mělo velmi osobní rozměr, čím víc jsme se dostávali ve scénáři dál, tím víc jsem se s rolí sžil a musím říct, že některé situace mi příjemné nebyly, ale v reálném světě se bohužel ještě dějí… Což mě ještě více utvrdilo v tom, že má smysl mýty bořit a šířit informovanost. Protože, ruku na srdce, tohle můžeme řešit jednou všichni, ať na vlastní kůži nebo s našimi blízkými.

 

Setkal ses Ty u někoho, že je HIV+ a jak jsi na to reagoval?

Ano, mám blízkého kamaráda, který se mi před časem svěřil - sdílel tu informaci. Samozřejmě to byl šok, není to nic, na co jste připraveni, zvlášť když toho člověka znáte dlouho. Na druhou stranu jsem dost dobře informován, takže jsem se z toho nehroutil, a nic se mezi námi nezměnilo, spíše se prohloubila má důvěra v něj.

 

Na co dalšího se u Tebe budeme moci těšit?

Budu se snažit zapojovat do takových projektů, které mají smysl, budou pomáhat a někomu třeba zlepší život. Samozřejmě se těším na Prague Pride, v rámci které se zúčastním akcí právě pro Sdílnu, nebo mě můžete potkat v klubu AXM, kde se potkám s Klausem Burkartem. S tím se také v sobotním průvodu objevím na voze AXM. Dále se těším na milou povinnost porotce při finále soutěže Muž roku - další důkaz toho, že soutěž, z níž jsem vzešel, má širší přesah a není jen škatulkou LGBT aktivit. Tohle jsou nejbližší akce, které mě čekají.

 

Děkujeme.

redakce / 12.08.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
daniel 28.09.2015
Tady jako hiv si ještě užiju- a to byly horší roky před 25 lety ve Francii, ale takhle zaprděně se tam ke mně nechovali. Právě naopakˇ, a každý den jsem si mohl štastně říct, že za to stál. Vy to asi nemáte, je mi Vás líto.
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag