reklama
cz / EN / esp

Češi jedou na EuroGames do Stockholmu!

Česká výprava se tento týden chystá do Švédska. Co je čeká?

reklama

EuroGames ve Stockholmu se letos konají od 5. do 9. srpna s hlavním sloganem Love and Liberty. Jedná se o setkání LGBT sportovců z celého světa, kteří se utkají ve 29 sportovních odvětví. Kromě klasických sportů jako jsou volejbal, plavání, tenis se sportovci utkají například v pétanque, bridži nebo potápění.


Organizátoři očekávají příjezd 5.000 sportovců z celého světa, do města má kvůli hrám přijet až 200.000 návštěvníků. Nejvyšší počet sportovců přijede z Německa, Velké Británie, Francie, USA, Švédska, Holandska, Ruska, Španělska a Dánska. Českých sportovců přijede několik desítek, nejvíc volejbalistů a plavců.

foto: Matilda Ekholm (stolní tenis), Kajsa Bergqvist (tenis) a Mattias Sunneborn (atletika), vrcholoví švédští sportovci se taky aktivně zapojí do sportovních utkání

Švédské hry jsou v pořadí již patnácté. Eurogames se nekonají každý rok. Od roku 1992, kdy hry začaly v holandském Haagu, se nepravidelně pořádají ob rok. Během 23leté historie hry hostilo 16 měst, zejména z Holandska (4x) a Německa (4x). Příští rok se hostitelským městem staly Helsinky.

foto: Stockholm

Program
her ve Stockholmu je nabitý. Protože budeme sledovat českou volejbalovou výpravu, zaměříme se právě na tento sport. Utkání volejbalistů se odehraje na největším stockholmském výstavišti, které bude přebudováno na kurty. Vejde se do něj až 4.000 lidí, konala se zde například soutěž Eurovize (1975). Hrací plán organizátoři nastavili na tři dny, hraje se v kategorii A, B+, B- a C. Máme se na co těšit!

 

Kromě sportovních utkání se návštěvníci i účastníci her můžou těšit na kulturní program. V rámci her budou otevřeny dvě speciální výstavy prezentující LGBT práva osob z různých pohledů. Rovněž většina stockholmských muzeí umožní účastníkům nákup vstupenek za nižší cenu.

foto: Stockholm Pride 2013

Stockholmská gay scéna je velmi malá, najdete tu čtyři bary, dvě sex kina a sexshop. I když se v těchto dnech (27. července – 1. srpna) ve Stockholmu koná gay pride, tak tu bude určitě zajímavá atmosféra. A třeba někteří návštěvníci zůstanou i do příštího týdne…  :) Každopádně Stockholm je velmi zajimavé město, které má co nabídnout i mimo gay místa.

redakce / 29.07.2015
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag