reklama
cz / EN / esp

Jak reagují studenti na gay spolužáka?

Průzkum spolku Proud mezi studenty středních škol přinesl zajímavá data.

reklama

V letech 2013 – 2014 proběhl průzkum mezi studenty středních škol prostřednictvím „duhových seminářů“. Tyto semináře, které stále probíhají, mají za úkol obeznámit studenty se životem LGBT+ lidí v Česku i ve světě, dnes i v minulosti a poukázat tím na základní principy fungování společnosti - na její hodnoty, normy, předsudky či sociální nerovnosti.

Z celkem 1143 dotazovaných bylo 45% chlapců, zbytek dívky s průměrným věkem 17 let. Polovina dotázaných vyjádřila pozitivní postoj k LGBT lidem, dalších 40 % neutrální.

Přesto pro 22,5 % chlapců (ale jen 3 % dívek) by byl gay spolužák problém, pro 11,6 % děvčat (ale jen 6 % chlapců) lesbická spolužačka.

Trans spolužák/spolužačka by byl problém pro 42 % studujících, více pro chlapce, těm by více vadil i bisexuální spolužák (méně spolužačka).

foto: velvyslankyně Norského království v ČR Siri Ellen Sletner s jednatelem sdružení PROUD Zdeňkem Slobodou

Tyto semináře jsou součástí projektu „Neviditelné menšiny“ – zviditelnění problematiky LGBT mládeže, rodin a seniorů. Jak už název projektu vypovídá, edukační činnost probíhá i mezi dospělými a seniory. Projekt začal v dubnu letošního roku za podpory norské organizace LLH Bergen og Hordaland.

redakce ve spolupráci s Proud z.s. / 30.06.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag