reklama
cz / EN / esp

Vědci porovnali velikost penisů u tisíců mužů

Jaká je tedy průměrná velikost? Výsledky vás překvapí.

reklama

Asi jste už nad tím někdy přemýšleli. Je můj penis menší než ostatní, nebo větší? A jaká je jeho průměrná velikost? Vědci dali dohromady výsledky 17 studií a porovnali měření u 15.500 mužů s erekcí a bez. Zjistili, že spousta z nás může být v klidu… :)

 

Průměrná velikost penisu ve ztopořeném stavu je totiž 13 centimetrů, u velikosti „v klidu“ 9 centimetrů. Minulé průzkumu udávaly o něco více, a to průměrnou délku 15 centimetrů. Dalším údajem je obvod, průměrná velikost obvodu penisu při erekci je 11,5 centimetru a u penisu bez erekce 9 centimetrů. A co extrémy? Největší naměřený penis měl 21 centimetrů, nejmenší měřil 5 centimetrů.

 

Víte, jak si „ho“ správně změřit? Za prvé musíte mít erekci… :) vezměte metr, přitiskněte ho k ochlupení a teď záleží, jestli máte ploché bříško nebo pivní mozol. V druhém případě víc přitlačte. A odměřte ke špičce penisu. Obvod penisu změřte v jeho nejširším místě, použijte krejčovský metr nebo provázek, který potom změříte tím klasickým. Pokud znáte velikost svého penisu, můžete si koupit správnou velikost kondomu. Tím zabráníte jeho smeknutí při sexu a možné nákaze sexuálně přenosnou chorobou. Znát délku svého penisu je opravdu důležité!

 

Vtipná scénka, jak si penis můžete nechat změřit:

redakce / 03.03.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
petr 25.10.2018
Asi vedci merili spatne. Znam spoustu kluku a každý z nich ma perko od 16 cm.No mensi je nekdy obvod.
petr 25.10.2018
Asi vedci merili spatne. Znam spoustu kluku a každý z nich ma perko od 16 cm.No mensi je nekdy obvod.
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag