reklama
cz / EN / esp

Coming out – věc veřejná?

Jak jste řekli svým blízkým o své sexuální orientaci? Přes telefon? Dopisem?

reklama

V poslední době se na několika českých i zahraničních gay serverech objevily pochvalné články popisující dojemný příběh dvou kluků - dvojčat Rhodesových, kteří svému tátovi po telefonu řekli, že jsou gayové a navíc si to nahrávali na kameru a pak video zveřejnili na youtube ( k dnešnímu dni má toto video 15 milionů shlédnutí!). Toto nadšení nesdílíme...

 

I když celá Rhodes family o jejich orientaci ví, tak měla dvojčata dbát hlavně na city svého otce. Kluci si užili svých pár minut slávy, jestli to pomohlo jejich modelingové kariéře, to nevíme, ale tento krok se už nedá vzít zpátky.

 

Jaký krok? Říct svým rodičům pravdu o své sexualitě můžete jen jednou v životě. Další příležitost mít už nebudete.  Buď to zvládnete, nebo ne. Jiná možnost není. A v případě dvojčat se to nepovedlo. Ano, kluci si poplakali, táta jejich orientaci neřeší, miluje je takové, jací jsou. Ale co on? Proč on nemá možnost své děti vidět, obejmout je, dát jim osobně najevo, že je miluje? Neznáme podrobnosti o jejich životě, ale jedno víme jistě. Když se rozhodujete říct pravdu, myslete hlavně na ty druhé. Aby oni měli možnost si s vámi o tom popovídat, případně poplakat. A je jedno, jak daleko od sebe žijete. Tento krok děláte opravdu jednou v životě, tak si počkejte, až bude skutečně ta správná chvíle.

 

Známý skokan do vody Tom Daley se rozhodl podobným způsobem informovat veřejnost. Rodina se dozvěděla jako první o jeho vztahu s mužem. Tom nechtěl vyvolávat spekulace, tak šel s pravdou ven. Tom sám říká, že někteří jeho příbuzní na to mají jiný názor, ale respektují ho. Více v článku zde.

 

Máte strach to říct svým blízkým? Nemějte… Jste jejich děti, sourozenci, příbuzní a ti vás milují od malička. Někteří to třeba nezkousnou hned, bude jim trvat pár měsíců, než se s tím sžijí. Ale to nemění nic na tom, že vy jste to udělali správně. A když nechcete mluvit, napište to. A buďte u toho, když rodiče budou váš dopis číst. Telefon radši vynechejte a kameru nezapínejte… :)

redakce / 22.01.2015
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag