reklama
cz / EN / esp

Připněte si červenou stuhu

První prosinec jako den boje proti HIV. Informace získáte i v tramvajích po celé ČR. Kolik nových případů se zaznamenalo?

reklama

Prvního prosince je celosvětový Den boje proti AIDS a v Česku se poprvé podařilo do této akce zapojit téměř všechny dopravní podniky, které provozují tramvajovou dopravu. V Praze, Ostravě, Brně, Plzni, Olomouci a Liberci vypraví Česká společnost AIDS pomoc preventivní tramvaje. Občané a návštěvníci těchto měst v nich budou moci cestovat zdarma a získat informace o problematice HIV/AIDS a také kde se ve svém regionu mohou nechat otestovat.

 

Tramvaje vyjedou 1. 12. odpoledne většinou v době od 14 do 18 hodin. V Brně a Liberci se navíc budou moci lidé nechat otestovat na HIV. V Brně přímo v tramvaji prostřednictvím slinných testů a v Liberci krevními rychlo-testy v ambulanci České společnosti AIDS pomoc v zastávce Fügnerova. Pražskou tramvaj oživí české Sestry Věčné Radosti. Ve všech městech budou v tramvajích dobrovolníci, medici a preventisté, kteří odpovědí pasažérům tramvají na jejich dotazy. Cestující v tramvajích dostanou také preventivní balíčky „Sada správného muže“ nebo „Dům světla“.

 

Zároveň můžete přispět na boj proti AIDS zakoupením symbolu červené stužky. Projekt Červená stužka byl zahájen v roce 1991 zásluhou Visual AIDS, charitativní skupiny umělců se sídlem v New Yorku, která se snaží respektovat, uznávat a chovat v úctě přátele a kolegy, jež umírají nebo zemřeli na AIDS. Červenou stužku nosí stále více lidí na celém světě, aby tak demonstrovali svůj zájem o problematiku HIV/AIDS - svou účast s těmi, kteří žijí s HIV, kteří jsou nemocní, kteří již této chorobě podlehli, a také se všemi, kdo se starají a pečují o ty, kteří to potřebují.


Podpořit můžete projekt Červená stužka zasláním finanční částky na účet České společnosti AIDS pomoc na číslo 260 042 8472/2010.

     
       
       

 

 

 

 

Výskyt HIV pozitivních v ČR

Počet HIV nakažených v České republice stoupá. Jedná se o trend posledních několika let, kdy se měsíčně eviduje více než 20 nakažených. V letošním roce za období od 1. ledna do 30. října 2014 bylo zachyceno 208 nově zjištěných případů infekce HIV. Za stejné období bylo v roce 2013 zjištěno 197 nových případů a v roce 2012 183 případů. Setrvale vzestupný trend výskytu HIV v ČR se tak jednoznačně potvrzuje. Mezi nově infikovanými je 186 mužů a 22 žen.

redakce ve spolupráci s Českou společností AIDS pomoc, o.s. / 01.12.2014
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag