reklama
cz / EN / esp

Prohlídněte si secesní Grand hotel Evropa na Václavském náměstí

V rámci Design bloku 2014 probíhá v tomto unikátním prostoru výstava nábytku od českých i zahraničních designových špiček.

reklama

Design blok 2014, který probíhá od 7. do 12. října, otevřel své superstudio v Grand hotelu Evropa. Na pěti patrech budovy se se svými novinkami představí ti nejlepší čeští a zahraniční výrobci. Najdete zde nábytek, doplňky a svítidla od špičkových zahraničních výrobců, jako jsou Artemide, Cappellini, Ikea, Moooi nebo Tom Dixon. Můžete se těšit i na celou domácí špičku v čele s mezinárodně uznávanými značkami Brokis, Bomma, Křehký nebo Preciosa. Lahůdkou bude i designová pošta od Veuve Clicquot v designu Ferruccia Lavianiho.

foto: dřevěný konceptuální nábytek od Jana Plecháče a Henry Wielguse

Čeká vás více než padesát prezentací v unikátní budově, kterou máte možnost vidět před rekonstrukcí ještě v původní podobě.Šroubkův hotel, dnes Grandhotel Evropa, patří k významným památkám české secese se zachovalými dobovými interiéry. Byl budován v letech 1903 až 1905 architekty Bedřichem Bendelmayerem a Aloisem Dryákem přestavbou původní budovy z roku 1889. V přízemí je dochována kavárna s galerií, francouzská restaurace, secesní schodišťová hala. Na interiérech se podíleli architekti Bohumil Hübschman, Jan Letzel či Ladislav Šaloun.

 

V Zrcadlovém sále hotelu se v roce 1912 konalo jediné autorské čtení Franze Kafky v Praze. V roce 1932 se před hotelem shromáždil tisícihlavý dav, aby pozdravil zde ubytovaného Čechoameričana Antonína Čermáka, starostu Chicaga. O sedm let později v hotelu pobýval Brit Nicholas Winton a přesvědčoval ohrožené židovské rodiny, že jejich děti odveze do bezpečí.

foto: sofa od značky Cappellini

Kdysi luxusní hotel je dnes před celkovou rekonstrukcí, po jejímž skončení bude mít 154 luxusně zařízených a vybavených pokojů. Jeho velkým lákadlem by měl být unikátní historický interiér, který patří v evropském měřítku mezi ojedinělé.

redakce / 10.10.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag