reklama
cz / EN / esp

Vousy, nebo hladká tvář?

Metrosexuál je out, přivítejte metroneandrtálce. A když vám nerostou vousy? Zkuste transplantaci!

reklama

Pánové, připravte se! Zapomenete na třídenní strniště. Poslední pařížské trendy ukazují, že do módy opět přicházejí vousy, kníry, kotlety, a to ne takové, které si můžete vypěstovat za pár dnů coby ležérní eleganci, nýbrž vousy, jejichž pěstovaní a pěstění trvá týdny, měsíce i roky.

 

Jistě si vzpomenete na film 300 plný svalnatých zarostlých Sparťanů. Tak právě o takových vousech je řeč. Titulní stránka francouzského gay magazínu Tetu ukazovala v červenci roku 2013 muže s dokonale upravenými kníry. Záhy nato módní dům Maison Martin Margieta vyslal při své přehlídce na molo přímo lavinu vousatých modelů.

 

Již staří Řekové pokládali vousy za symbol plodnosti, mužnosti a moudrosti. Západní svět v 19. století považoval vousy za neoddělitelný symbol vyšších tříd.

 

V 50. letech 20. století se vousy znovu vrátily s generací beatniků, když vousy u vyšší třídy přestaly být v módě, říká módní historik Laurent Cotta. Mládež revoltující proti konformitě je vzala jako symbol rebelie, jako způsob, jakým dát najevo: "Pro nás není důležité, kdo jak vypadá," dodává.

Také v 60. letech kultura hippie přejala plnovousy, ale v následujících letech pak takřka vymizely, dokud se v 90. letech znovu neobjevily v coby módní několikadenní pečlivě upravené strniště.

 foto: jako hippie

Na konci dvacátého století se tvrdě ujal vlády business look - krátké vlasy a vyholená tvář. Ale ruku na srdce. Nezačíná to být nuda? Nejsou daleko víc sexy zarostlí rebelové či umělci? Po letech tváří jako dětská prdelka opět přichází na scénu mužný zjev.

 

FRESH TIP: Undercut musíš mít!

 

Máte pocit, že se to k vašemu zaměstnaní v kanceláři nehodí, že je to nepatřičné? Že by to snížilo vaši vážnost? Proč by mělo? V Indii například dostávají policisté měsíčně příplatek ke mzdě, pokud si pěstují vousy nebo knír. Zvyšuje to jejich autoritu.

 

Pařížští holiči shodně potvrzují, že trend hustých pěstěných vousů je opravdu znát na jejich tržbách. Říkají, že společnost akceptuje vousy, pokud jsou čisté a řádně udržované (ostatně to platí i pro dlouhé vlasy).

 
foto: tato kombinace s undercutem se nám velmi líbí

Sarah Danielová-Hamiziová, majitelka luxusního pařížského holičského salónu The Barber of Paris, řekla, že muži konečně opět zjistili, že upravené vousy či kníry je činí přitažlivými. Dodala, že neocenitelnou výhodou vousů je nejen to, že dokážou zakrýt nedostatky v podobě podbradku, akné či jizev ve tváři, dokážou ale i odvést pozornost od řídnoucích vlasů. Vousy mohou dát obličeji jiný tvar, pokud s tím stávajícím není jeho majitel spokojen. Hlavně z nich "vyzařuje“ cosi mužského. Je to jeden z mužských nástrojů svádění, dodala.

 

FRESH TIP: trenér Michal nejraději cvičí hrudník. Podívejte se na důkaz!

 

Francouzští muži preferují vousy pečlivě upravené, zatímco New York začíná fandit vousům divokým. Ne každému muži byl ale geneticky dán bujný vous, proto se s tímto novým trendem v USA rozjel business transplantace vousů. Cena takové transplantace porostu z hlavy na tvář se pohybuje od 2000 do 8000 dolarů. Pracoviště, která se těmito transplantacemi zabývají, hlásí v posledních třech letech neustále stoupající zájem.

 foto: David Beckham

S trendem jdou samozřejmě i filmové hvězdy. Před lety se večery Oscarových nominací blýskaly hladce oholenými obličeji, dnes je tomu právě naopak. Hvězdy jako Brad Pitt, George Clooney, Daniel Craig, Jake Gyllenhaal, Ben Affleck nebo Johnny Depp a další jsou zarostlí takřka jako biblický Ezau.

Tak co, pánové, zkusíte to?

foto: zarostlí hollywoodští hezouni

DEJ / 16.04.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
David 22.04.2014
Ten Ben Affleck ma plny ramena lupu ... a to takovych, ze jsou videt az sem :-)Asi pouziva Head&Shoulders
Pepe 22.04.2014
Uz pracuju na stejnem looku jako Hugh Jackman!
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag