reklama
cz / EN / esp

Undercut musíš mít!

Trend posledních let vznikl již v 19. století. A jak sluší tento střih našemu fitness trenérovi Tomášovi?

reklama

V módě platí pravidlo, že všechno už tu jednou bylo. A v účesech to platí jakbysmet. Střih vlasů s názvem „undercut“ se do módy dostal před několika lety a jeho oblíbenost stále roste. Jenže žádná novinka to opravdu není. Stačí se podívat na filmy nebo fotografie z 30. nebo 40. let 20. století. Typickým představitelem „undercutu“ však byl mladý německý voják v době druhé světové války. U nás byl tento střih typickým například pro Vlastu Buriana. V hollywoodských filmech jsme „undercut“ mohli vidět v 90. letech třeba u Toma Cruise nebo Leonarda DiCaprio v jeho nejslavnější roli.
 


 

FRESH TIP: Máte hezké nohy? Noste megíny!

Ale kořeny tohoto střihu sahají ještě dále do minulosti. V polovině 19. století se jím vyznačovali mladí sportovci, zejména ve Spojených státech nebo Velké Británii. Vlasy, které vám rostou jen z poloviny hlavy, tvoří při delší variantě takový závěs, proto se střihu původně říkalo „curtained hair“.
 


 

Proč je tento styl tak populární? Souvisí to s tím, že jej nosili i vojáci, kteří jsou pro spoustu z nás symbolem drsných chlapů, kterým se chceme přiblížit? Nebo se inspirací stali herci z porno/filmů? Nebo sportovci jako David Beckham? Kdo ví… každopádně se s tímto střihem setkáváme čím dál častěji. A tento styl není běžný jen u chlapů. Jeho obliba roste i u žen. A jsou to opět celebrity a jejich stylisti, kteří určují poslední trendy. Příkladem z mnoha je zpěvačka Rihanna.
 

 
 

Styl, který byl unikátní a příznačný pro určitou skupinu lidí jako jsou vojáci nebo sportovci, se dnes rozšířil mezi všechny. Takže pokud ho chcete zkusit, při své další návštěvě u kadeřníka na jeho dotaz „jak to budeme stříhat dneska?“ mu řekněte, že chcete boky vystříhat a nahoře nechat delší :)
 

foto: trenér Tomáš Frýda taky podlehl tomuto trendu, více o našem seriálu najdete v rubrice Zdraví a Krása

 

Názorný příklad uvidíte v tomto videu:

foto: wella.de

redakce / 29.01.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Cyril 06.02.2014
Zapomíná se snad na historii? Dnes je to účes Hitlerjugend a zítra to bude hákový kříž coby "nadčasový doplněk"?!
dean 06.02.2014
já že nějaký nový typ obřízky...
tohle je nuda, to má fakt každý
xoxo 06.02.2014
Burian nejlepší!!!
andrkat jak vyšitej :)
1234 06.02.2014
:-*
Marek 05.02.2014
Přesně tak!!!
Peeter 05.02.2014
Pouze originál je zajímavej, nikoliv špatná kopie!
Václav Hess 05.02.2014
Nejsem ovce abych běžel se stádem. :)
Danny 05.02.2014
Jednak to je už neoriginálne a taktiež by som v tom vypadal ako debil :D
Martin 05.02.2014
Mě se líbí normální účesy přirozený. Prostě mužské účesy a néé tohle..
BukvistajL 05.02.2014
Opravdu up-to-date článek :D Když už tenhle účes mají všichni, kteří se snažili být tak "jinými", "originálními" až se staly jen kopiemi kopií. Tak si pak hlavně nezapomeňte do profilu napsat infantilní řádek: I am the original :DDD
valžán 29.01.2014
pre tych, co tie vlasy este maju :D
HappyBoy 30.01.2014
JE TO VTIPNÝ. Nedávno jsem byl v jednom Pražském klubu a když se podíváte chvíli okolo sebe, můžete si povšimnout, že TEN ÚČES MAJÍ DNES VŠICHNI.! Kluci kam zmizela vaše originalita?
PP 05.02.2014
Mnozí se snaží být tak originální, až nakonec působí tuctově a v záplavě samých originálů zapadnou a působí jako nevýrazná a hlavně neoroginální šeď. Bohužel...Část naší komunity bohužel žije pouze podle magazínů.
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag