reklama
cz / EN / esp

Výchova gay rodiči dětem prospívá

Vyplývá to z výzkumu v Austrálii, který zahrnoval 500 dětí žijících v homosexuální rodině

reklama

Univerzita v Melbourne pod vedením doktora Simona Crouche zveřejnila výsledku výzkumu, který probíhal mezi 500 dětmi ve věku 2 měsíců až 17 let. Tyto děti žijí s rodiči, kteří se sami zařadili do skupiny gayů, leseb nebo bisexuálů. Mezi rodiči převažovali ženské páry (80%), 18% tvořily mužské páry. Většina rodičů (93%) žije ve stálém vztahu.

 foto: Gayman 2012 Marek Zlý se svou rodinou

Díky tomuto průzkumu se zjistilo, že v porovnání s ostatními dětmi si děti z LGB rodin vedou velmi dobře. Potomci gayů a leseb mají obecně lepší zdravotní stav, tráví více času se svými rodiči a dokáží lépe řešit problémy. Souvisí to pravděpodobně s otevřenou komunikací uvnitř rodiny, kde se probírají témata, se kterými se děti LGB párů musí poprat mezi svými vrstevníky. Prokázala se i obrácená strana mince, děti LGB rodičů jsou častěji diskriminovány než ostatní. Důvodem je odlišný model rodiny, ve které žijí.

FRESH TIP: Jak vychovávají své děti gay rodiče v Čechách?

Tento výzkum tak potvrdil výsledky staršího zkoumání z roku 2010, který ukázal, že děti lesbických párů zdravěji dospívají, dokáží se lépe přizpůsobit a umí lépe řešit emocionální problémy než děti z tradičních rodin.

zdroj: http://mccaugheycentre.unimelb.edu.au

 

Příběh gay rodičů můžete shlédnout v tomto videu:

redakce / 24.01.2014
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag