reklama
cz / EN / esp

Belgické pro-homosexuální boxerky jako pozdrav Putinovi

Belgický návrhář Kristof Buntinx uvedl na trh novou řadu boxerek s ruskými symboly.

reklama

Ruský zákon proti propagaci homosexulaity vzbuzuje čím dál větší odpor. Belgický návrhář se rozhodl proti němu bojovat originálním způsobem. Na svém blogu napsal: 


Jsem často na Facebooku. Prakticky stejně jako všichni mladí lidé i já jsem byl zasažen krátkými filmy na internetu, ve kterých nadávali mladým ruským homosexuálům. Zpočátku jsem nebral tak vážně, že Putin vystupuje proti homosexuálům. To je každého volba. Já taky nemusím mít rad každého. Sám jsem si rozhodl, co jsou mé preference, a s kým se chci stýkat a s kým ne. Ale když jsem viděl další a další filmy, cítil jsem znechucení. To je příliš. Pokud se vám nelíbí fakt, že jsem homosexuál, já se s tím naučím žit. Ale ponižovat, atakovat a mučit lidi je opravdu už příliš. Já sám jsem zažil ponižování už jako dítě ve škole, jako syn učitele, a později jako gay teenager, protože jsem byl „divný“. Výsledkem toho pro mě bylo zkažené mládí. Našlo se ale naštěstí par lidi, kteří stali při mně, a já jim za to byl vděčný.

Proto jsem se rozhodl pro tuto módní kampaň.

 

 Pustil jsem se se svým grafikem do práce a udělali jsme 17 vzorů ruských symbolů a motivů pro kolekci boxerek.

Spolu s předním fotografem Hermanem Van Gestel jsme pak uspořádali casting mladých lidí, kteří reagovali na výzvu na Facebooku. Kluci pracovali zadarmo, protože jsou toho názoru, že je to pro dobrou věc, pro zneváženi ruského zákona o gay propagandě. Líbí se mi ruský vzhled, proto jsme vybrali především svalnaté blond gymnasty.

Záměrem je udělat ruský gay kalendář 2014 s těmito fotografiemi, který bude k dispozici v ruštině, dále pak v angličtině a holandštině. Křest kalendáře bude v září 2013 ve spolupráci s homosexuální, lesbickou a bisexuální federaci Cavaria v Bruselu.

Kampaň má název "Pro Rusko s láskou".

 

zdroj: pinknews.co.uk

 

DEJ / 24.08.2013
Související
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4gay.club
David Vesely 01.09.2013
Dobrý nápad, pěkný návrhy motivů, ale tento dědkovský střih a druh trenek nic pro mě a myslím že i nic pro mladé gaye, trochu šlápnutí vedle.Jinak podpora ve všem co ostudí a zesměšní takové komoušské blbce v ,,demokratické" republice ??!
leon 27.08.2013
homosexuali sou normalni lidi,jak I druzi.v cem je rozdi v sexualite ?
stenzel 25.08.2013
äno...homo je normo!
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag