reklama
cz / EN / esp

Návrat na vesnici: jak si městský synek na puchýře zadělal

Aby toho neměl málo, tak se náš kuchař Pepa Drábek pustil do chalupaření. Podívejte se, jak mu to jde.

reklama

Koupili jsme staré venkovské stavení. Do této doby jsem byl relativně nudný (což se možná nezměnilo), konzervativní, domácký tip, který rád vaří, stará se o domácnost, neřku-li o sebe... 

 

Chalupa mě z těchto běžných rituálů vytrhla tak rychle, jak jen to šlo. Chalupu si vlastně vysnil můj přítel. Došel k závěru, že naše městečko je na nás vlastně moc a že potřebujeme ještě větší soukromí v podobě absolutního zapadákova. Téměř Vysočina, Želivka - ryby, husté lesy plné hub, to se mu zdálo jako to pravé ořechové. Já jsem jen nečinně přihlížel a teď, když je vše zařízené, už "jen" platím hypotéku a učím se novým věcem - novému životnímu stylu…

 foto: Želivka na dohled

První návštěva chalupy byla téměř hysterická. Co si vezmu s sebou, abych měl co na sebe pro tuhle a támhletu příležitost, abych měl všechny kosmetické přípravky a nestrádala moje pleť, abych měl přinejmenším troje, lépe čtvery boty… No, vše bylo jinak. V blízkém okolí (asi 10 kilometrů) není absolutně nic! Není tu hospoda, není tu obchod, není tu NIC! Takže je vlastně jedno, jestli mám svůj oblíbený krém, na nohách se tu dají nosit snad jen crocsky. Co má člověk na sobě, nezajímá vlastně už vůbec nikoho. 

 foto: jedna z prvních zařízených místností

Asi po týdnu, když jsem si začínal myslet, že mi civilizace nechybí, jsem pociťoval, že moje vlasy už přesahují délku, na kterou jsem zvyklý. Dotaz na Karla, kdy že to pojedeme domů, se shledal s odpovědí, že asi tak za dva týdny. Vyloženě jsem trpěl. Nevím jak vy, ale já, jak nemám vlasy stříhané maximálně po třech týdnech, si připadám jako neandrtálec. No, nic…

 

Vlastně veškeré naše počínání tu bylo pro mě poprvé. To, že se chodí spát v deset, protože jednoduše padnete únavou. To, že když vstanete v sedm, jste vzhůru už jako ospalec, co vyspává. Nemluvím o cirkulárce, o tom, že jakmile neumíte dělat s "šukačkou", s pilou, s motorovou pilou, s křoviňákem atd., jste vlastně úplně k ničemu… Puchýře a mozoly jsem přestal počítat už dávno. To, že nemám levandulový a mandlový olej na regeneraci pokožky rukou a nohou je nic, protože si na takové věci jednoduše ani nevzpomenete. Alergie na prach? Na seno? Na tohle, támhleto?! NEEXISTUJE! Je to potřeba udělat? Tak to uděláš! :-) 

 foto: neumíš? nevadí...naučíš se...

Ještě malé doporučení. Dělníky pozvané na práci bych už dneska nezkoušel líbat na tvář, víc je zajímá, jestli máš vychlazené pivo v lednici a něco k obědu. To se sice lehko řekne, ale najdi si čas na to zatopit ve čtyřicetistupňovém vedru v kamnech a něco kuchtit, jet do krámu, kupovat basu atd… Jednoduše - člověk se stále učí.

 

foto: bez práce nejsou koláče, teda buchty

 

A pro ty z vás, kteří si myslí, že muškáty v oknech rostou a nádherně kvetou vlastně sami, mám taky jedno zjištění, nekvetou, nerostou! Musí se hnojit, zalévat, když nejedete na chalupu častěji jak jednou za týden, prostě a jednoduše chcípnou. Ony ty kytky chcípnou vlastně i tak, protože, když večer kolem té desáté skončíte s prací, nemáte náladu na nic jiného, než na sprchu a postel (mále-li jí) :-) 

 

 

Nechci nikoho odrazovat, ale jen doporučit chalupaření těm z vás, kteří máte tento styl života opravdu rádi a jste schopní mu obětovat téměř vše! Já jsem teď přijel po třítýdenní dovolené domů, zjistil jsem, že je tu prach, nezalité kytky, ticho, protože přítel jel zpátky chalupařit a víte co?! Je mi to jedno! Jdu do práce, vrátit se do reality, a jestli mám, nebo nemam ostříhané vlasy, je mi absolutně fuk! 

 foto: je to vlastně radost!

Josef Drábek / 09.08.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
Pepa - chalupář :-) 03.10.2013
Zřejmě máte na mysli mandlový olej.. ;-) PS: Řekl bych, že příště by stačil jeden příspěvek od vás. Dvakrát to samé je pořád to samé.. ;-)
pepe 04.09.2013
tak trochu krava, ten chlapec, ne? Mandlovy krem... no to je p...
pepe 04.09.2013
tak trochu krava, ten chlapec, ne? Mandlovy krem... no to je p...
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag