reklama
cz / EN / esp

Pin-up boys: sexy nebo kýč?

Když může existovat pin-up girl, proč by nemohl být na plakátu pin-up boy?! Paul Richmond reklamní kluky nakreslit umí.

reklama

Pin-up girl nebo pin-up model je modelka, která pózuje na fotografiích, resp. plakátech propagujících masově daný produkt. Klasickým příkladem mohou být i kalendáře, kdy intencí není umělecká fotografie, ale “lehce erotický plakát” pro co nejširší masu konzumentů. Typickou ukázkou v dámském provedení je Marylin Monroe se zdvihnutou sukénkou nad klimatizací. Takový plakát může být reklamou prakticky na cokoliv.  

foto: Paul Richmond pin-up boy


Paul Richmond, umělec z Ohia, který se svým partnerem vychovává dvě děti (Seamus a Una), se takovému umění věnuje. Po vystudování umělecké školy a neporozumění si s grafickými programy, jak uvádí na svých stránkách, se vrhnul na malování a ilustrace. Být gay v malém městě v Ohiu není jako být gay v New Yorku, i přesto se na své první výstavě v Art League Gallery v Ohiu presentoval jako hrdý gay a vystavuje dodnes např. v již zmíněném New Yorku. Kresby umělce vám představujeme v galerii. 
 

Pojetí pin-up boys nám přijde milé, sexy a je velká škoda, že takové plakáty nevidíme běžně na veřejnosti, nemyslíte?:-) 

redakce / 10.05.2013
reklama

Komentáře k článku

Vážení čtenáři, o vaše názory velmi stojíme. Chceme však, aby diskuse měly smysl. Proto vás prosíme, diskutujte slušně a k tématu článku. Příspěvky, které ve slušné a kultivované diskuzi nemají místo, mažeme.

Nový komentár

Mark 27.07.2019
Gay seznamka www.all4girl.com
reklama

reklama

reklama


Najdete na FreshGayMag